Акція “Запали Свічку пам’яті”

ПроСВІТ, Новини, Оголошення
24/11/2021, Leave a comment

Щорічний День пам’яті жертв Голодомору 1932‒1933 років відзначатиметься у суботу, 27 листопада. До кампанії долучаються світове українство, різні люди й організації. Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував історик Джеймс Мейс, який у 1986‒1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.

Як зазначає Український інститут національної пам’яті, очільники ВКП(б) та уряду СРСР запровадили «насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних, тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення».

Цього року у фокусі інформаційної кампанії – діти, як найвразливіша категорія жертв сталінського геноциду. А також, те, як розмовляти з сучасними дітьми та підлітками про Голодомор, щоб не травмувати, але водночас передати пам’ять про трагедію наступним поколінням. У межах кампанії, до 28 листопада, в соціальних мережах Facebook, Instagram, Twitter та YouTube оприлюднюватимуться інформаційні матеріали про Голодомор, а також 23 листопада відбувся круглий стіл на тему «Як говорити з дітьми про Голодомор».

Запрошуємо долучитися до акції “Запали Свічку пам’яті”. 27 листопада, після 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам’ять про мільйони замучених голодом українців. А також поділитися фото своєї свічки в соцмережах, в групі “ПроСВІТ”.

  • 36
    Поширили:

Залишити відповідь