Альтернативні джерела енергії встановлять у новій рекреаційній зоні в Каменецькому районі

В Каменецькому районі для популяризації поновлюваних джерел енергії буде реалізований проект “Лабораторія Сонця”, повідомила голова Видомлянского сільського виконавчого комітету Каменецького району Марина Королюк.

Ініціатива буде реалізована за проектом  “Сприяння розвитку на місцевому рівні в Республіці Білорусь”. Її заявником є Видомлянский сільський виконком. В агромістечку з однойменною назвою планується обладнати рекреаційно-навчальну майданчик, головним призначенням якого буде популяризація альтернативних джерел енергії.

Нова зона відпочинку розміститься в центрі селища. Там встановлять світильники на сонячних батареях, інформаційні щити з енергозбереження, у перспективі можуть з’явитися термінали для зарядки мобільних телефонів. Також будуть закуплені стильні лавки, прокладені прогулянкові доріжки, висаджені дерева і розбиті клумби.

Таку ідею активно підтримало ВАТ “Видомлянське”, яке взяло на себе зобов’язання по очищенню та благоустрою території. “Все починається з малого, в тому числі і пропаганда енергозбереження. Ми хочемо створити місце, де мешканці змогли б відпочити і навчитися чомусь новому. В першу чергу, щоб молодь прагнула раціонально використовувати природні ресурси і альтернативні джерела енергії. Робота вже ведеться”, – зазначила Марина Королюк.

Крім того, на Домі культури і адміністративній будівлі, де розташовані сільрада і управління місцевого господарства, передбачається замінити існуючі світильники на економічну світлодіодне підсвічування. Не менш важливим кроком стане організація в місцевій школі класу з енергозбереження.

Крім іншого, в агромістечку планується провести серію тематичних семінарів, розробити і випустити інформаційні буклети. На фінансування проекту з поетичною назвою “Лабораторія Сонця” ЄС спрямує понад 27 тис. євро. Так само власні кошти вкладе ВАТ “Видомлянське”. Зелену ініціативу реалізують протягом шести місяців.

Криниця: БЕЛТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *