Анета Примака-Онішк: Продовжуємо вивчати тему біженства

Тема біженства стала найбільшою трагедією людей на наших землях.

“Ця тема на сьогодні в більшості розкрита, якщо говорити про історичні факти, але вона постійно поповнюється історіями і долями конкретних сімей і людей”, – зазначила дослідниця, автор книги “Бежанства 1915. Забытыя ўцекачы”

– Весь час люди надсилають дуже цікаві знімки з різних джерел. Надсилають щось з України, з Росії. Це історія як би доповнюється. У мене є мрія, щоб всі ці історії опублікувати на сайті, так як вони розповідають історію біженства. Під час Першої світової війни мільйони жителів з території сучасних Польщі, Білорусі, Литви та України під тиском царської влади і пропаганди змушено тікали в глиб Росії. Почасти це були білоруси і українці. Передбачається, що 1/3 біженців не пережла цю трагедію.

Як каже Анета Примака-Онішк, зараз її найбільше цікавлять подальші долі людей після повернення додому, коли доводилося будувати життя заново: – Уже неможливо було повернутися до того, що було перед війною. Вони були вже зовсім іншими людьми, повинні були побудувати все від початку: свідомість, культуру. Якщо ми на цю історію подивимося, то видно, що діяли секти, різні політичні рухи. Період міжвоєнного двадцятиліття був дуже-дуже активним. 

Дослідниця створила спеціальний сайт biezenstwo.pl, де можна знайти історичні відомості, розповіді людей, а також численні фотографії.

Криниця: Радый Рацыя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *