Аномальна спека прискорила жнива

Віктор Місіюк, На здоров'я
17/07/2021, 1 Comment

В Берестської області з огляду на погоду приступили до масового збору всіх зернових.

Не планували такий ранній старт, але природа внесла корективи. Через високі температур підгорають посіви. Щоб зберегти урожай, на пошкоджених від посухи площах сільгоспорганізації області масово приступили до збирання всіх зернових: пшениці, жита, тритикале, вівса, ярого ячменю, ріпаку“, – повідомив заступник голови комітету з сільського господарства та продовольства Берестейського облвиконкому Віталій Рудь. В своїй практиці він не пригадує такої ситуації.

Найбільше від посухи постраждали посіви в Янівському, Лунинецькому і Дорогичинському районах. В цілому ж по області, за оцінками фахівців, недобір зерна може скласти до 10% очікуваного врожаю. У жнива включилися всі без винятку райони, найбільш масово – господарства Янівського, Дрогичинського і Берестейського, де вже прибрано від 8,7% до 6,3% площ. На 15 липня в області зібрано 3,6% зернових і зернобобових культур. Намолочено майже 50 тисяч тон зерна при середній врожайності 40,3 центнерів з гектара.

В регіоні практично завершено збирання озимого ячменю: культура обмолочена на 94,5% площ. Роботи ще ведуться в Барановицькому, Ляховицькому і Пинському районах. На сьогодні озимий ріпак обмолочено на 11% площ при врожайності 18,7 ц/га. У Лунинецькому і Столинському районах прибрали майже третину посівів озимого ріпаку, в Дорогичинському, Янівському та Березівському – близько четверті.

За матеріалом БелТА

1 thought on “Аномальна спека прискорила жнива”

Залишити відповідь