Арсень Тетерук. Лауреати Берестейської літературної премії імені Василя Дмитріюка

Віктор Місіюк, Новини
12/02/2020, Leave a comment

8 лютого в бальному залі історико-меморіального музею “Садиба Німцевичів” села Скоки Берестейського району відбулася церемонія вручення Берестейської літературної премії імені Василя Дмитріюка. За умовами нагорода вручалась авторам книг опублікованих в 2019 році. В номінації “популяризація художньої творчості” премію отримав  відомий берестейський архітектор, спроектовані ним будинки прикрашають місто і його околиці, педагог-художник, який виховав кілька поколінь випускників міської художньої школи, композитор Арсень Тетерук. 

Пан Арсень патріарх українського руху Берестейщини, багаторічний член національних товариств: Українського громадсько-культурного об’єднання Берестейської області, Просвіти Берестейщини імя Т.Шевченко, Української науково-педагогічної спілки “Берегиня”. Його голос звучав з трибуни З’їзд українців світу. Проблемою збереження традиційної культури, народних пісень рідного краю Арсень Тетерук цікавиться давно. Цій темі присвячені його публікації на сторінках газет (Голос Берестейщини, Берестейський край) і часописів (Пам’ятки України, Над Бугом і Нарвою). Записувати пісні, писати авторські твори він почав з 2002 року. Результатом цієї праці стало видання в 2010 році пісенника “Пісні мого села”, в 2016 році збірника авторських пісень “Поліські передзвони”. В 2019 році побачило світ доповнене перевидання “Поліські передзвони”. До нього увійшов увесь дотихчасовий музичний доробок Арсеня Тетерука. Книга вийшла в серії “Голоси з Берестейщини”, яку видає Українська науково-педагогічна спілка “Берегиня”. До п’ятої книги серії увійшло 167 пісень. Основою художнього оформлення книги стали авторська графіка і акварелі.

Цецярук А., Палескія перазвоны. – 2-е выд, перапр. і дап. – Мінск: Смэлтак, 2019. – 244 с. – (Сер.: Голоси з Берестейщини); тэкст песен на укр.мове.

Музику до перших трьох розділів книги “Берестейський край”, “Місяць зорею замилувався”, “Бере за душу щем” , куди увійшли порівняно пропорційно близько дев’яти десятків творів, написав сам автор. До першого, розділу увійшли такі сценічні шедеври, підхоплені берестейськими ансамблями, як “Рідна мова”, “Тут Батьківщина”, “На Полісся ніч лягає”, “Ноктюрн Полісся”, “Розквітай під небом”. Шість пісень розділу “Очерет мені був за колиску” представляють авторів Кобринщини, поета Дмитра Фальківського, заслужених діячів культури Ігоря Черника, Зої Ястремської. В двох останніх розділах “Пісні мого села”, “Пісні з Біловезької пущі” зібрані народні пісні. Останні п’ятнадцять пісень з села Олександрівка Пружанського району публікуються вперше. До багатьох бібліотек збірник потрапить з рукописною вкладкою на який автор додав кілька творів, які було написано вже після того, як книга пішла в друк. 

Книга Арсеня Тетерука включає твори широкої емоційної палітри, різних жанрів: гімни, марші, реквієми, ліричні мініатюри … . Доказом музичної спадкоємності, гармонійності, мелодійності творів берестейського композитора є твір на слова поета Володимира Горося, який в мінімально короткий час став народною піснею. 

Нагадаємо, в мережі опубліковано відео з концерту-презентації пісенника “Поліські передзвони”.

Залишити відповідь