Архів віленської капітули зберігали в Брашевичах

В момент коли московські війська наблизились до Вільна місцевий каноник Єжи Білозора вивіз архів і скарбницю віленської капітули до Прусії. Більшість членів капітули, які на певен час перебралися в селі Брашевичі, турбувалися майном і документами біскупства регулярно висилали до нього листи. І ось у травні 1658 року Білозор повідомив, що архів знаходиться у Варшаві. Капітула розпорядилася перевезти його до Берестя. Іншими словами більшість каноніків вважали, що Берестейське воєводство буде кращим місцем для його зберігання і використовування до моменту повернення в Вільно.

В 1659 році архів віленського біскупства доставили у Брашевичі, де його перевірили два каноники. Документи поміщалися в трьох дерев’яних скринях, двох шкіряних міхах, полотняному обшитому міху і трьох шкіряних тлумках позначених буквами AVCV. Очевидно, що в брашевицькому маєтку були приміщення в яких можна було безпечно у відповідних умовах на певний час розмістити цінні документи.

Наближення військ московського воєводи князя Івана Хованського змусило капітул шукати для документів інше, більш надійне сховище. 6 лютого 1660 року каноник Шимон Войчєх Млинецький завіз архів на зберігання до Ченстохови.

  • 10
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *