Байки Кароля Жери: Як збирач подаянь захистився од догів

В 2017 році в болівійському монастирі  Кочабамба братів-францисканців появився новий брат Біготон. Новину підхопили десятки ЗМІ. Справа в тому, що в миру шнауцер по кличці Кармело був вуличним псом. Дивно? Анітрохи! Можливо, пса прийняли тому, що знайда відповідає образу монаха-жебрака. Або тому, що він просто полюбляє посну їжу. Може бутипричина в тому, що святий Франциск є покровителем тварин. Як ні як, але собаки працюють рятувальниками, терапевтами, як і людина, розпізнають знаки. Собачій ласкавий характер, та прихильність до жебраків монахи помітили. Гуморист Кароль Жера також не зміг оминути тему відносин братії з собаками. Читайте та посміхайтеся. Ось що діялося колись на Берестейщині … .

Розповідав мені брат бернардинец з тикоцинського конвенту, людина правдива, родовитий шляхтич з-під Ломжи, що коли одного разу приїхав до Вовчиня і, з метою збору подаяння, вклонився до ясно освіченого князя, був запрошений до господарського столу на обід, а після, прогулюючись по площі перед палацем, читав молитву, коли то з ланцюга зірвалися три страшні доги, як дракони і з запалом кинулись до монаха. Ясно освічений князь, що стояв на ганку, оціпінів, пані княгиня в окнах з поважаними паннами підняли крик.

Але бернардинець з подобними ситуаціями знайомий, не зрушив з місця, тільки вдягнув на голову свій островерхий капюшон і сховавши долоні в довгих рукавах, став раком тобто на карачки і заричав як медвідь, а умів того лісового звіра добре передражнювати.

Доги брехати перестали і наїжачивши шерсть дивуються, що ж то за звір так, обходять ззаду, нюхають … і обійшлися з ним всі так «політнекоректно», що після маршалок княжого двору, який з професійних обов’язків на усі аромати вразливий та економний, запрошуючі брата до княжого столу на вечерю, приніс йому з дамської кімнати пляшку лавандової води і як на Великдень хлопці дівчатам влаштував йому Поливаний понеділок.

Коли за вечерею князівська родина розповідала як страшно боялися вони, щоб догі не покалічили квестаря-збирача подаянь, він покірно одповів:

– Видно, що в вітливому дворі ясно освіченого князя, навіть нерозумні звірі ласкаві та прихильні до прохачів.

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *