Банальні питання

ПроСВІТ, Культура
19/08/2021, Leave a comment

У обивателя знайомого з перебігом історичних подій може скластись уява до те, що очевидність, ясність того що відбувалося в минулому для сучасників. Що не відповідає правді, навіть, якщо мова йде про представників тогочасної еліти. Тим більше ні етнічна, ні національна приналежність не детермінує поведінку історичних діячів.

Станислав Карпинський (1870–1943) був знаковою фігурою польської економіки перших років існування відродженої польської держави. В квітні-липні 1919 року Карпинський був міністром фінансів польського уряду. В 1924-29 роках очолював національний банк – Bank polski S.A..

Станислав Карпинський. Колоризація

12 березня 1919 року читаючі зведення з фронту відомий економіст записав у своєму щоденнику: “Військо наше зайняло Пинськ. Нащо нам стільки болота? Нащо стільки непольського населенння?” Чи розумів він, що підняті ним питання залишаться  актуальним на протязі майже двох міжвоєнних десятиліть? Банальні питання для геополітика, військового стратега чи представника польської національно-демократичної партії – планували перетравити. Але Карпинський, який був носієм модерної ідентичності, представником національно-визвольного руху, що звик оперувати статистикою,  погано уявляв як польським національним інтересам відповідає переспектива створення національно мозаїчної держави.

Залишити відповідь