Берестейська біблія. Осмислення шедевру (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура
27/11/2020, Leave a comment

25 листопада 2020 року в Берестейський обласній бібліотеці ім.М.Горького з нагоди 80-річчя створення бібліотеки відбулася презентація монографії бібліолога, кандидат культурології, заступника генерального директора Національної бібліотеки Білорусі, голови Міжнародної асоціації білорусів Алєся Суши. Автор був ініціатором та виконавцем багатьох проектів з факсимільного відтворення книжкових пам’яток, в т.ч. Берестейської Біблії.

До монографії увійшли результати всебічного наукового дослідження першої друкованої на території Республіки Білорусь книги, яка побачила світ 4  вересня 1563 року. Автори намагались не лише описати обставини створення та існування цієї книжкової пам’ятки, але й осмислити її значення як твору книжкового мистецтва, мовної культури, біблійних досліджень, літературної та наукової праці наших предків, показати унікальні особливості цього найкрасивішого, найдорожчого та найбільшого видання здійсненного на території республіки в XVI-XVIII століттях.

У відділі рідкісної книги бібліотеки зберігається фрагмент давнього фоліо, перед будівлею бібліотеки встановлений пам’ятник Берестейській Біблії, логотип Регіональної бібліотеки базується на Берестейській Біблії.

Залишити відповідь