Берестейську область за січень-червень відвідали 14,5 тис. безвізових туристів

Туристично-рекреаційну зону “Бересть” в січні-червні поточного року відвідали 14,5 тис. безвізових туристів, повідомив  завідувач сектором туризму управління спорту та туризму облвиконкому Денис Никитюк. Можливістю безвізового перетину кордону в першому півріччі скористалися гості з 55 країн. У порівнянні з аналогічним періодом 2018 року турпотік зріс в 2,2 рази. З 14,5 тис. іноземців, що відвідали туристично-рекреаційну зону “Бересть”, близько 80% – жителі Польщі. Також виявляють інтерес громадяни Литви, Латвії, Німеччини, Хорватії. Завдяки безвізу в Берестейську область стали частіше приїжджати представники Чехії, Словаччини, Швеції, Великобританії, Нідерландів.

“Для безвіза характерний екскурсійний профіль. У середньому іноземці приїжджають до нас на три дні – індивідуальні, сімейні туристи. Останнім часом намітилася і така тенденція: все більше гостей вибирають оздоровлення в санаторіях. В основному це стосується поляків”, – зазначив Денис Никитюк.

У Берестейській області з безвізовими туристами працюють 68 турфірм. За півтора року їх кількість зросла більш ніж в 1,5 рази. Закордонним громадянам пропонують провести час не тільки в Бересті, а й познайомитися з визначними пам’ятками прилеглих регіонів. Найпопулярнішим є маршрут, який прямує з обласного центру в Каменець, Біловезьку пущу, Пружани і Ружани. З’являється більше пропозицій для відвідування об’єктів спільної спадщини білорусів і поляків. Зокрема, в програму проходження включають садибу роду Костюшко в селі Малі Сехновичі Жабинківського району, палацово-парковий ансамбль Сапегів-Потоцьких в місті Високе Каменецького району, каплицю-усипальницю Толлочко в селі Раковиця Берестейського району, пам’ятники Першої світової війни.

“У розпал сезону підвищеним попитом користується активний туризм: сплави по річках, велопоездкі, походи. Як правило, такі мандрівники воліють зупинятися в агрооселях, яких в безвізової зоні близько 180, – сказав завсектором туризму. – Також популярний подієвий туризм. Наприклад, зараз особливий інтерес у іноземних гостей викликає тисячоліття Берестя “. Заходи, приурочені до святкування цієї дати, будуть тривати до кінця року “.

Криниця: БЕЛТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *