Близько 100 га зі спеціальним режимом охорони

ПроСВІТ, На здоров'я
26/03/2020, Leave a comment

Нові зони зі спеціальним режимом охорони з’явилися в Малоритському лісгоспі. Рішенням Малоритського райвиконкому про передачу під охорону місць зростання дикорослих рослин і проживання диких тварин на території Велікорітского лісництва позначені місця в трьох кварталах загальною площею 9,6 га, де росте реліктова зубниця бульбиста. У Ужовском лісництві знайшли ведмежої цибулі. Друга назва цього відомого своїми цілющими властивостями рослини – черемша. Під охорону взяли 1,6 га. У кар’єрі Оріховський-2 виявлені нові місця зростання комахоїдної рослини альдрованді пухирчастої та віковічних квіток латаття білого.

Червонокнижників на цій водоймі були відзначені і раніше. У минулому році у нас навіть брали альдрованду для переселення в Пинський район. Це досить рідкісне комахоїдна водна рослина. Воно захоплює дрібних водних безхребетних, на зразок Венериної мухоловки“, – пояснив начальник районної інспекції природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Анатолій Микитюк.

Виявлено відразу кілька нових місць проживання малого підорлика. Під охорону передані території в Малоритському і Пожежінском лісництвах загальною площею близько 100 га. У гніздовий період, з 1 квітня по 15 серпня, на них заборонена будь-яка господарська діяльність. На ділянках з дефіцитом старовозрастних дерев рекомендована установка штучних гніздівель. У Хотіславському, Великоритском і Пожежінском лісництвах під спеціальний режим охорони додатково взяті місця, де мешкає мухоловка-білошия. У декількох кварталах Малоритського лісництва охоронятимуть зеленого дятла, а в Олтушском – пугача.

Всього на території району налічується понад 100 видів рослин і близько 90 видів птахів і тварин, включених до Червоної книги Беларусі.

За матеріалом БелТА

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *