Боротися з золотушником складніше, ніж з борщівником

Віктор Місіюк, Новини
12/02/2020, Leave a comment

У Берестейській області з борщівником Сосновського боролися на всіх територіях, де він був виявлений. В результаті площа його зростання зменшилася з 20,24 га до 12,98 га. Також було виявлено два нових місця зростання цього агресивного виду на площі 0,74 га. Боротьба з золотушником оки не принесла бажаного ефекту. В останні роки спостерігається його експансія і подальше поширення, особливо на невикористовуваних землях. Площа виявлених місць зростання золотушника канадського збільшилася з 27,23 га до 54,84 га. Виявлено 60 нових місць його зростання: 19 – в Малоритському районі, по 9 – у Ганцевицькому і Камннецькому, 6 – в Пружанському. Для пошуку використовується квадрокоптер.

Аналіз місць зростання золотарника канадського показує, що 65% площ розташовано в населених пунктах, на землях загального користування і присадибних ділянках, – зазначив заступник голови обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Сергій Шілінчук. – Протягом багатьох років громадяни вирощували його як декоративну рослину або медонос, висаджували на кладовищах, присадибних, дачних ділянках. Важливим завданням для нас є змінити ставлення людей до цієї рослини“.

Боротися з золотушником канадським ще складніше, ніж з борщівником Сосновського. Ця багаторічна рослина добре вкорінюється, дуже конкурентна, витісняє інші види трав’янистих рослин. Навіть багаторазове скошування протягом одного року не дає ефекту по його знищенню, а іноді його навіть стає більше. Найбільш ефективний спосіб боротьби з ним це залучення земель в оборот для вирощування сільгоспкультур.

У цьому році стоїть завдання ліквідувати всі відомі місця зростання борщівника Сосновського та малої популяції золотушника канадського. На виконання робіт по їх видаленню з коштів місцевих бюджетів передбачено виділити 27 тис. рублів. Ще в минулому році на ці цілі було направлено 9 тис. рублів“, – зазначив Сергій Шілінчук.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *