Борсук потрапив у фотопастку

Віктор Місіюк, На здоров'я
22/03/2020, Leave a comment

Нору невідомого звіра, що була облаштована під землею біля вивернутого коріння впалого дерева, виявив лісник Черемського природного заповідника Іван Яцук. Висока зацікавленість принесла свої результати – і вже на наступний день наукові співробітники та головний лісничий встановлювали тут фотопастку.

Твариною з незвичайною витягнутою мордочкою виявся борсук європейський – відлюдькуватий звір, який вдень мирно спав у своїй новооблаштованій норі, а вночі виходив на полювання. Саме такі моменти активності тварини в темний час доби вдалося зафіксувати за допомогою фотопастки. Отриманні фото та відеознімки борсука лісового в нічну пору є неспростовними доказами існування цього виду тварин на території Черемського природного заповідника. Працівники заповідної установи тепер мають надію, що для цих звірів простори заповідника стануть улюбленим та постійним місцем проживанням, а нори з роками перетворяться на справжні підземні містечка з великими борсучими сімействами.

Європейські борсуки ведуть наземний спосіб життя, риють підземні сховища складної будови. Борсуки є всеїдними тваринами, але в їх раціоні переважає тваринна їжа: мишоподібні гризуни, жаби, ящірки, птахи і їх яйця, комахи та їхні личинки, молюски, дощові хробаки. Крім того, вони полюбляють ласувати грибами, ягодами, горіхами і травою. Борсуки абсолютно не агресивні тварини, але якщо їх роздратувати, то вони можуть вдарити кривдника носом, вкусити і втекти.

Борсук був занесений до другого видання «Червоної книги України» 1994 року. У новому виданні «Червоної книги України» від 2009 року цей вид був вилучений з переліку «червонокнижних» видів як такий, що відновив свою чисельність.

За матеріалом Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства

 

  • 3
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *