Брацлавські хасиди лишаться на Новий рік в Пинську

ПроСВІТ, Новини
18/09/2020, Leave a comment

Святкування іудейського Нового року почнеться із заходом сонця в п’ятницю, 18 вересня, і закінчиться ввечері неділі. Близько 500 брацлавських хасидів залишаться на святкування Нового року в Пинську. Через зачинений український кордон вони не зможуть поїхати в Умань до могили засновника брацлавського хасидизму цадика рабі Нахмана. 15 вересня 109 паломників, які приїхали до Пинська, намагалися перетнути кордон на пункті пропуску «Мохро» під Яновом. Вони пройшли оформлення в білоруському боці, але до України їх не пустили. Вони чекали між пунктами пропуску до 1.00 16 вересня, а потім повернулися до Пинська. Зараз світська і релігійна громади міста разом з Пинськими владою вирішують організаційні питання.

У місті створено своєрідний штаб, до якого увійшли всі зацікавлені служби. Зараз стоїть питання про те, де розмістити 500 осіб. 200 людей, готові прийняти готелю. Ще 100 осіб, може бути, розмістимо по квартирах. Нам залишається розмістити ще 200 чоловік. Сподіваємося, що і це питання вирішиться. Хасиди досить багато грошей в місті залишають. Задоволені всі. Особливо таксі. Таксі сьогодні знайти в місті практично неможливо. Вони один за одним стоять біля синагоги і не відволікаються на інші виклики, – каже голова Жидівського культурно-просвітнього товариства ім. Хаїма Вейцмана Юхим Дурнопейко.

Крім житла стоїть питання пошуку просторих приміщень для святкування Нового року. Планується, що частина гостей відзначить Новий рік у ресторані готелю. Решта – в їдальні і залі одного з навчальних закладів міста. Кошерне харчування на свято забезпечить громада.

За матеріалом тут.бай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *