Була дика біль

ПроСВІТ, Новини
05/09/2020, Leave a comment

1 вересня, коли у дітей Володимира Тарасюка з Кобриня почався новий навчальний рік, в Берестейський обласній лікарні йому зробили операцію з пересадки шкіри на ноги і руки.

«Під час пересадки шкіри ще один осколок з руки дістали. Лікарі кажуть, що шрами від ран залишаться, а від опіків великих рубців не буде », – каже чоловік.

Діагноз Володимиру поставили в Кобринський районні лікарні: «Політравма, термічний опік передньої черевної стінки, правої руки, обох ніг, 1-2 ступеня 12%. Рвані рани передньої черевної стінки, правого стегна, множинні садна лівого стегна і правої руки». 10 серпня його, пораненого світлошумової гранатою, привіз до лікарів місцевий активіст Володимир Мороз.

Увечері понеділка, коли по всій країні йшли акції протесту проти результатів президентських виборів, дружина попросила Володимира з’їздити в магазин. Чоловік взяв велосипед і поїхав.

«Мені як раз брат подзвонив, ми з ним перетнулися в парку, поговорили трохи про свої справи, почули якісь крики і пішли на шум. А я, коли виїжджав на вулицю, трошки пошкодив велосипед, він не їхав, і мені довелося затриматися, щоб його виправити. Брат пішов вперед. Коли я вийшов на площу, побачив там ОМОН і натовп людей навпроти них », – розповідає Володимир.

Люди аплодували, скандували: «Міліція з народом!», «Склади щити!»

«Я добре бачив і ОМОН, і людей, тому точно знаю, що провокації з боку натовпу не було – хоч в цьому мене і намагався переконати слідчий, який приходив до мене в лікарню», – каже кобринець.

За його словами, учасники протесту стояли на віддалі від екіпірованих співробітників міліції, а сам він – приблизно в п’яти метрах від демонстрантів на тротуарі. Коли чоловік рушив у бік натовпу, раптово пролунали постріли.

«Перша граната потрапила в мене. Вона вдарилася об раму велосипеда і розірвалася. Секунд 30 я взагалі нічого не бачив, була дика біль в очах, у вухах. Перше відчуття було, що мені розпороли живіт. Я почав обмацувати живіт – нутрощі начебто на місці, але відчув, що в животі є дірки», – розповідає потерпілий.

Відновити в подробицях те, що було відразу після поранення, не може – у всякому разі, поки що: «Хтось говорив, що мене відкинуло вибуховою хвилею і я впав, але я цього не пам’ятаю. Коли я трошки отямився, то підняв велосипед. Тут підбіг брат, інші люди. Брат зупинив машину ( за кермом виявився Володимир Мороз) І сказав, що під’їде пізніше, бо треба було забрати велосипед, а мене одразу ж відвезли в лікарню. Я ще пам’ятаю, коли в машині їхав, водій у мене щось питав, а з мене кров тече. Я кажу: «Машину зараз забрудню». А він: «Це дрібниці, головне – тебе довезти швидше».

У Кобринської лікарні потерпілого терміново прооперували, дістали осколки і поклали в реанімацію. Скільки всього було осколків, Володимир не знає, але, судячи з фото, – багато. На наступний день його перевели в звичайну палату і стало питання про транспортування в опікове відділення до Берестя. З 13 серпня чоловік знаходиться в обласній лікарні.

За час цей час термічні опіки трохи зажили, але треба доліковувати рани. Весь цей час він на знеболюючих. Правда, останнім часом намагається брати їх тільки на ніч, щоб поспати. Вдень терпить біль. Крім того, у чоловіка розрив двох барабанних перетинок. І якщо по правій прогноз лікарів сприятливий – вона повинна зростися сама, то ліву потрібно оперувати.

«Я чую, але у мене постійно в голові якийсь шум і закладеність вух. Ось я зараз з вами розмовляю – у мене телефон стоїть на повній гучності. Коли з людьми розмовляю, теж іноді доводиться перепитувати , – зізнається Володимир. –   Звичайно, в порівнянні з тим, як було відразу після поранення, чую трошки краще, але повністю слух не відновився. Праве вухо до сих пір закладено».

В опіковому відділенні Володимиру доведеться провести ще мінімум вісім днів. Коли батько чотирьох дітей зможе повернутися до роботи, невідомо. Спочатку потрібно закінчити лікування, вирішити питання зі слухом, відновитися: «Я розумію, що треба якомога швидше, тому що у мене сім’я, діти, мені потрібно їх утримувати».

Слідчий до потерпілого приходив тільки один раз: на наступний день після того, як його дружина написала заяву до Слідчого комітету.

Допомогти Володимиру і його сім’ї можна, перерахувавши гроші на карту:

Номер карти: 5299 2283 1100 0042 (Білгазпромбанк)

Власник: VLADIMIR TARASIUK

Термін дії: 11/24

За матеріалом Берестейська газета

Залишити відповідь