Бурштинова мафія знищує заповідник (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
13/05/2019, Leave a comment

За останні роки ціна бурштину на чорному ринку впала у середньому з 5 тис. дол. до 300 дол. за кілограм. Уже навіть китайці не хочуть його купувати. Кажуть, що скупили більше, ніж їм треба», – розповідали «КРАПЦІ» бурштинокопачі на Волині.

Але попри те, що ринок перенасичений, варварський видобуток не припиняється. Багато хто вважає, що в рівненських лісах чергує Нацгвардія та сотні поліцейських, які не дають можливості незаконно вимивати сонячне каміння. Однак насправді все далеко не так. Журналісти «КРАПКИ» перевірили інформацію нашого інсайдера щодо видобутку бурштину в Рівненському заповіднику.

На його території розташоване унікальне Біле озеро карстового походження. Воно єдине в Україні має підвищений вміст гліцерину у воді, що надає йому цілющих властивостей. Але з кожним роком рівень води падає, її викачують помпами для видобутку бурштину. У кількох кілометрах від озера знищено понад 3 гектари лісу, дерева вирвані з корінням. Довкола гори сміття, пляшки від напоїв, банки від консервів, недопалки та порвані целофанові пакети. Журналісти Крапки перевірили як «охороняють» заповідник і в якому він стані.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *