Бурштинові стежки

ПроСВІТ, На здоров'я
08/07/2020, Leave a comment

Керівник туристичної фірми «Олександра» Олександра Коваленко, помічник депутата Олександра Ковальчука росповіла журналістам про власний туристичний проект, який започатковано нею спільно товариством з обмеженою відповідальністю «Бурштинові копальні». Це можливість уперше в Україні та світі провести екскурсії бурштиновими клондайками.  Туристи зможуть відвідати копальні та самотужки знайти свій скарб. Планують також діяльність ювелірної майстерні, де охочі виготовлятимуть із бурштину вироби власноруч.

– Ви досить активно працюєте над розвитком туризму на Рівненщині. Сьогодні це проєкт «Бурштинові стежки», про який вже неодноразово згадували у ЗМІ й соцмережах. Наскільки відомо, то під час мандрівки стежками можна буде відвідати Бурштинові копальні. Що ще цікавого пропонує туристам цей проєкт?

– Проєкт «Бурштинові стежки» – це проєкт, який виник, як я кажу, від зворотного. Він з’явився не тому, що це була чиясь вказівка зверху, а тому що дві громади на Рівненщині – Клесів та Клевань – підтримали ініціативу розвивати туристично привабливі місця у своїй місцевості. Досить довгий час слово бурштин асоціюється з негативом. Ми хочемо це змінити та надати йому позитиву. То ж під час мандрівки стежками можна буде відвідати «Бурштинові копальні». Туристи зможуть не лише побачити, як відбувався видобуток бурштину, а й самим спробувати це зробити. У копальнях будуть зони ручного та механічного видобутку бурштину. Крім того, туристам пропонуватимуть «Бурштинове сафарі», відвідати зачарований ліс, тунель щастя, де були знайдені перші поклади бурштину, гранітний кар’єр, який схожий на колізей, продегустувати бурштинівку, придбати вироби народних умільців, сувеніри. Можна буде також посадити разом з лісниками бурштинове дерево, і спостерігати онлайн за тим, як воно росте. Скупатися у неймовірно гарних і чистих бурштинових озерах, території довкола яких обладнані альтанками, мангалами. У Клевані можна буде не тільки побувати у Тунелі кохання, а у казковому містечку з будиночками фей, на Алеї закоханих, Тунелі сердець, взяти участь у майстер-класах, спробувати автентичні страви. Це буде чудовим місцем сімейного відпочинку, де дві-три години з дітьми промайнуть швидко і весело. Насправді, проєкт «Бурштинові стежки» показує, що ми самі можемо бути інвесторами. У нас є що показати світу. Ми можемо зробити Рівненщину туристичним магнітом.

– Вони можуть стати родзинкою області.

Я бачу в цьому проєктові туристичну перлину Рівненщини. До мене вже навіть звертаються мери міст з інших областей, які хотіли би долучити до проєкту. Тож туристи могли би приїздити на Рівненщину на 4-5 днів. Ми можемо працювати з громадами й підказати їм, як вони можуть використовувати свої локації, як вони можуть самі для себе заробляти кошти.

– «Бурштинові копальні» приваблять іноземних туристів?

Безумовно. Саме тому й виникла ця ідея. Є багато охочих до нас приїжджати. Перш за все ми самі маємо цінувати й вірити в ті багатства, які маємо. Поки цього не зробимо, не зможемо їх гідно презентувати. Маємо любити та шанувати місця, де живемо.

За матеріалом Радіотрек

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *