Бурштин під Маневичами незаконно добувають на приватній території (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
13/01/2018, Leave a comment

На хуторі Лоше в межах Маневич, який шахрайським шляхом продали у приватні руки, незаконно копають бурштин. Місцевим людям навіть радять підсунутися з городами, бо на них будуть викидати землю з вимитих ям. Зі слів місцевих мешканців, за парканом працює екскаватор. У рові стоїть вода. Скрізь гори грунту, який копали, але нікуди не вивозили. Більше того, така ділянка у цьому лісі не одна – люди без проблем вказують напрямок.

«Ми саджаємо картоплю, а тут приходять і кажуть – не садіть далі, бо тут вже два гектара приватизовано. Кажуть, ми будем копати ставок, щоб на вашу картоплю не викидати землю», – скаржаться місцеві мешканці.

Люди кажуть, в у Маневичах доволі налагоджений видобуток бурштину і навіть його збут. 

«Тут і справді можна купити бурштин. Щоправда – це не сувенірна крамниця і хлопці не хочуть морочитися за маленькі кошти. Одразу питають, яка партія, дізнавшись, що мова про камінь напам’ять, кажуть ні. На жаль. Зазначимо, землі хутора Лоше на якому, як ми переконалися на власні очі, копають сонячний камінь, нещодавно сумнівним шляхом перейшли у приватні руки завдяки. Ділянки по два гектари кожна виписали на прізвища соціально незахищених маневичан, серед яких багато інвалідів. Людям дали за землю кількасот гривень. Деякі громадяни навіть не знали, скільки землі на них виділили. Не знали й про те, що ці землі продали».

220 гектарів бурштинових земель Маневицького району дістались жителю Львівщини. Протягом 2 років понад 120 маневиччан позаписували земельні ділянки. Обирали соціально-вразливі верстви населення, які б згодом не пішли у суди. Людям давали кілька сотень гривень за «оренду» їхнього прізвища. Потім на них записували землю, яка в підсумку опинилась у приватних руках.

У Маневицькій прокуратурі про це все знають. Кажуть, вже назбиралося багато томів щодо цієї справи. Поки прокуратура збирає томи доказів, нові власники активно копають бурштин. Хутір Лоше лише частина земель, які таким способом потрапили до рук бурштинових ділків. Ще один масив на більш як двісті гектарів теж продано. Ці землі примикають знову ж таки до Маневич і до Куклівської, Боровичівської, Будківської та Лісівської сільських рад. До слова, від Хутора Лоше до села Лісово рукою подати. Швидше за все ці два масив замикають одну величезну бурштинову територію. Разом 460 гектарів ймовірно бурштинової землі.

За матеріалом Волинські новини
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *