Білоруські рятувальники тренувались у Вараші

Делегація Департаменту з ядерної та радіаційної безпеки  Міністерства з надзвичайних ситуацій Республіки Білорусь відвідала Рівненську АЕС задля набуття досвіду регулювання безпеки атомних станцій.

Шостий рік поспіль висококваліфікований персонал Рівненської АЕС безвідмовно ділиться досвідом зі білоруськими колегами-ядерниками. Проводиться ця співпраця в рамках запропонованої Державною інспекцією ядерного регулювання України програмою стажування працівників Держатомнагляду Республіки Білорусь. Робочі візити іноземних спеціалістів та студентів профільних вузів вже стали традиційними. Як зауважує начальник відділу ліцензування та дозвільної діяльності у сфері використання ядерної енергії Держатомнагляду Республіки Білорусь Інна Сіліцка, подібний досвід є неоціненним й особливо корисним для них, адже на РАЕС всі нагальні питання давно перейшли з розряду теорії у практику з великим прогресивним досвідом:

«Найважливішим питанням, що стояло перед нашою делегацією, було зрозуміти, яким чином на РАЕС організовано регулювання безпеки електростанції в частині функціонування системи управління діяльністю, яка роль регулюючого органу, як здійснюється видача дозволів та ліцензій на експлуатацію».

Під час стажування спеціалісти відвідали промисловий майданчик електростанції: реакторне та турбінне відділення блоку №4, блочний та резервний щити керування. У навчально-тренувальному центрі РАЕС гості змогли особисто поспостерігати за проведенням заняття оперативного персоналу на повномасштабному тренажері ВВЕР-1000. Крім того, білоруські спеціалісти детально ознайомились з діяльністю інспекції з ядерної безпеки на Рівненській АЕС.

За матеріалом Голос України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *