Більше 40% кліщів є носіями Лайм-бореліозу

Віктор Місіюк, На здоров'я
08/09/2020, Leave a comment

У вересні спостерігається другий підйом активності кліщів в природі. При сприятливій погоді активність кліщів може зберегтися до ноября. У Берестейській області в січні-серпні в 1,3 рази зменшилася кількість постраждалих від укусів кліщів. В області за вісім місяців від укусів кліщів постраждали 3 331 осіб, майже 40% з них – діти та підлітки. За такий же період 2019 року було зареєстровано 4 406 випадків.

Фахівці досліджували 1 638 знятих з людей кліщів. Їх зараженість бореліоз становить 41,3%, кліщовим енцефалітом – 1,8%. “Для зниження чисельності переносників інфекцій проводяться акарицидні обробки в зонах відпочинку, літніх оздоровчих таборах, агрооселях і інших місцях. У цьому році препарати від кліщів розпорошили на 164 га“, – відзначили в Берестейському обласному центрі гігієни та епідеміології. 

Заразитися збудником хвороби Лайма можна не тільки в лісових масивах, а й в місті, і в селі. Підхопити кліщовий енцефаліт можна в активних вогнищах, які реєструються в Біловезькій і Ружанський пущах, території Косова, на Бронній горе, території Берестейського, Жабінковського, Кобринського , Барановицького, Ляховицького і Малоритського районів. Також зараження можливе при вживанні в їжу сирого молока кіз, рідко – молока корів “, – попередили фахівці.

За матеріалом БелТА

 

Залишити відповідь