Білі озера Західного Полісся. Ч.9 Лунинське

Віктор Місіюк, На здоров'я
10/07/2020, Leave a comment

Біле озеро в п’яти кілометрах од села Лунин добре відомо любителям риболовлі і одпочинку з Пинська і Лунинця. Находиться воно неподалік урочища Смолярня. Площа озера 0,22 кілометра квадратних. В довжину 0,6 кілометрів. Найбільша ширина 0,4 кілометри. Довжина берегової лінії близько 1,6 км.

Береги озера піщані, високі, порослі чагарником і рідколіссям, місцями лісом. Околиці густо зарослі лісом (в основному сосною), місцями болотисті. Тут росте рідкісна рослина лобелія Дортманна. Територія озера з 1976 року стала ландшафтним заказником «Біле озеро», який в 1997 році був значно розширений і отримав статус республіканського біологічного заказника «Лунинський». В озері водиться лящ, щука, плітка, лин, краснопірка, окунь та ін. Риба.

Озерна перлина в більшості мілководна, дно піщане. Найбільші глибини знаходяться в центральній частині озера, ближче до західного берега. , Максимальна глибина 17 метрів. За іншою інформацією найбільша глибина усього 10 метрів. В найглибших місцях дно мулисте і сапропелисте.

В 1994 році на березі озера в пам’ять жителів одноіменного села знищених під час Другої світової війни встановлений пам’ятний знак.

На південному і північному берегах розташовані оздоровчі табори відпочинку для підлітків. Місце проведення туристських зльотів і змагань. Доїзд зручний. На трасі М-10 стоїть дороговказ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *