Вдивляючись в завтрашній день району

Віктор Місіюк, Новини
26/04/2021, Leave a comment

Кобринського райвиконкому Михайлом Гришкевич розповів журналістам про сьогоднення і майбутнє регіону:

– За рахунок розвиненого виробництва Кобринський район завжди мав репутацію економічно стабільної. Чим живе промислова галузь сьогодні?

– Насправді це найважливіша для економіки регіону галузь, від якої йде основна частка надходжень до бюджету: майже 70% виручки від реалізації продукції і 100% – експорту.

Промисловий комплекс Кобринського району представлений 16 підприємствами, на яких працює майже 6 тисяч працівників. Якщо брати в розрахунок 2020 рік, то обсяг виробництва продукції склав 680 млн руб. (120,7% до 2019 року).

Провідні позиції тут займають ВАТ “Кобринський МСЗ”, СТОВ “ПП Полісся”, ПУП “Берестейські традиції”, IOOO “ВЕЛПАК-Кобринь”, які сукупно дають 80% всієї товарної продукції.

Якщо в 2015 році їх підприємств, що випускають інноваційну продукцію було всього три, то сьогодні – десять.

Що стосується зовнішньоекономіческой діяльності, то Кобринський район з експорту товарів зайняв 3-е місце в області за підсумками 2020 року. Основні експортери в районі – ВАТ “Кобринський МСЗ” та СТОВ “ПП Полісся”. Диверсифікація ринків збуту дозволила збільшити географію експортних поставок з 49 країн в 2015-му до 62 у 2020 році.

У районі успішно реалізуються значущі інвестиційні проекти. Наприклад, ВАТ “Кобринський МСЗ” на постійній основі здійснює модернізацію і технічне переозброєння своїх виробництв. Це дозволить випускати якісну конкурентоспроможну продукцію. ВАТ “Ручайки” виробляє матеріали, просочені ПВХ-композиціями. У планах ВАТ “Салі-Кобрин” – реалізація проекту по впровадженню технології зварювання деталей тертям з залученням коштів інноваційного фонду Берестейського облвиконкому.

– Михайле Михайловичу, як виконується програма будівництва житла?

За попередніх п’ять років побудовано 21 будинок на 1046 квартир, з яких 37 мають соціальне призначення, 58 – орендні.

В 2021-м при мінімально необхідному показнику в 38 500 кв житла прогнозується введення в експлуатацію за підсумками року понад 44 000 кв.м. Заплановано побудувати сім будинків на 480 квартир, з яких два вже в 1-му кварталі були прийняті в експлуатацію.

До слова, один буде обладнаний електричним опаленням.

У 2-му півріччі почнеться будівництво трьох багатоквартирних будинків з терміном введення в 2022 році. Треба сказати, що для виконання програми будівництва житла і відповідно до генерального плану Кобрина розробляється проектна документація на новий мікрорайон багатоквартирної забудови в районі вулиці Миколаєва. Проект вже проходить громадське обговорення.

Крім того, в районі активно йде забудова приватного сектора. В цьому році почнемо надавати земельні ділянки черговикам в новому запроектованому кварталі індивідуальної забудови “Східний” поблизу села Бистриця.

– А як справи з соціальними об’єктами?

У мікрорайоні №4 розпочато будівництво садка-школи на 471 місце. За планом об’єкт введемо в експлуатацію влітку 2022. В цілому в цьому році особлива увага буде приділена соціально значимих об’єктів. Наприклад, таким, як мостовий перехід через Мухавец, який потребує капітального ремонту. Ведуться роботи по будівництва пускових комплексів нового міського кладовища по вулиці Кутузова. У перспективі – зведення нової котельні на місцевих видах палива по вулиці Дзержинського в районі ВАТ “Кобриньагромаш”. Котельня дозволить значно підвищити якість надаваних послуг з теплопостачання житлових будинків в районі вулиць Дружби, Дзержинського, 700-річчя Кобрина, а також знизить собівартість вироблення 1 Гкал теплоенергії та скоротить витрати бюджету.

– У ролі гіда по Кобринського району куди в першу чергу ви запросили б туристів?

У нас в цьому плані створена хороша інфраструктура. Та й географічне положення району сприяє залученню туристів. Функціонують такі об’єкти, як “Аквапарк”, санаторій “Колос”, льодова арена. На належному рівні розвивається агроекотуризм.

Але знайомство з Кобринської землею я б запропонував почати з військово-історичного музею імені Суворова, який в цьому році відзначить 75-річчя з дня заснування. У його залах – багатовікова історія району. Одна з експозицій так і називається: “Сім століть Кобрина”.

Обов’язково б заглянули в “Будинок Суворова”, який багато років є туристичним брендом нашого міста. Саме там можна дізнатися, що пов’язує великого російського полководця, який не програв жодного бою, з містом.

Любителі активного відпочинку також знайдуть чим зайнятися на багатофункціональної спортивному майданчику. Тут можна пограти в футбол, волейбол, великий теніс або позайматися на вуличних тренажерах.

Прогулюючись по місту, не можна оминути парк імені Суворова, який був закладений в 1768 році і в наш час оголошений пам’ятником природи республіканського значення.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь