Взяли у руки лопати та були готові, навіть, йти у Білорусь

ПроСВІТ, Новини
03/05/2019, Leave a comment

Близько трьох сотень жителів Старого Села та Дроздиня взяли у руки лопати та були готові навіть йти у Білорусь … .

Масові пожежі на рівненському Поліссі розпочалися з середи. Посушлива та вітряна погода розганяла вогонь на значні території. Горів ліс у трьох районах: Березнівському, Дубровицькому та Рокитнівському, проте у двох перших займання швидко ліквідували. Найбільша загроза ж була на Рокитнівщині. У районі, за підрахунками ДСНС, було вісім осередків займання. Частина з них виникла з вини місцевих – ті палили бадилля на городах і не змогли зупинити вогонь, коли він перекинувся на суху траву і поповз далі, до лісу.Проте основна біда насувалася з території Білорусі, де лісові пожежі виникли на два дні раніше. Доки вітер був не у сторону України, загрози не було, проте у четвер ситуація змінилася. Коли жителі Старого Села та Дроздиня побачили, як за 5-6 кілометрів від їхніх сіл, але на білоруській стороні, вирує пожежа, зібралися біля кордону – просилися на ту сторону, аби допомогти білорусам боротися з пожежею. Тим паче, що горіли і ягідники, а місцеві щоліта за спрощеною процедурою переходять кордон задля збору ягід.

– Люди самі організувалися і почали просити дозвіл перейти кордон, щоб не пустити вогонь на територію України, – розповідає старосільський сільський голова Михайло Кузьмич. – Ми домовлялися з нашими прикордонниками, ті зв’язалися з білоруськими – і білоруси спершу погодилися на допомогу. Але коли вже наші люди мали переходити кордон, білоруська сторона відмовилася, пояснивши, що впорається своїми силами. Але не впоралася – за декілька годин вогонь був біля самого села Дроздиня, до першої хати залишалося метрів 50… Тоді вже і наші рятувальники прибули, і з інших районів пожежники, і люди вийшли – зробили все необхідне, щоб вогонь загасити. Я не пам’ятаю, щоб раніше весною були такі пожежі. Горить часто влітку, особливо торфовища, але не на весні. Та й так близько до села вогонь ще ніколи не доходив.Гасили вогонь 70 рятувальників та 14 пожежних машин з різних районів, лісівники, прикордонники і кілька сотень селян. За словами начальника ГУ ДСНС у Рівненській області Сергія Крука, такій злагодженій роботі були подивовані білоруські вогнеборці, які у четвер перетнули український кордон і зі сторони України намагалися приборкати вогонь на своїй території.

На ранок п’ятниці, 26 квітня, пожежі вдалося зупинити. До вечора у Рокитнівський районі ще посилено чергували рятувальні бригади, оскільки нових займань не було, вони роз’їхалися місцями дислокацій. 

Як зазначила речниця Рівненського обласного управління лісового господарства та мисливства Світлана Горошко, з початку року в держлісфонді області вже було 12 пожеж, під час яких постраждало 9,8 га лісу. Найбільше – у Рокитнівському районі. 

Поліція вже відкрила кримінальне провадження за фактом квітневих пожеж на Поліссі. Правоохоронці притягуватимуть до відповідальності тих селян, які спалювали суху траву і спричинили займання прилеглих територій. За подібний злочин передбачена відповідальність – штраф від 850 до 2040 грн або виправні  роботи на термін до двох років, або обмеження волі на термін до трьох років.

За матеріалом Рівне-пост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *