Викиди в атмосферу зменшились на 0,6 тисяч тон

ПроСВІТ, На здоров'я
01/02/2020, Leave a comment

У 2018 році валові викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в Берестейській області склали 174,4 тис. тон. Майже третина їх (53,2 тис. тон) утворюють стаціонарні джерела, 118,2 тис. тон (69%) – пересувні. 

В минулому році зроблені поважні кроки до зменшення цієї кількості. На двох джерелах Берестейських теплових мереж та Західної міні-теплоелектроцентралі в Пинську встановлені автоматизовані системи контролю за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Берестьвторчермет модернізував установку сонячного вакуумного колектора і водонакопичувальними системи. Це дозволило повністю відмовитися від використання теплової та електричної енергії для потреб опалення та гарячого водопостачання підприємства. Кобринське житлово-комунальне господарство заклало на 5 га маточник верби для отримання тріски як джерела опалення житлового фонду. В подальшому площа насаджень планують збільшити до 1200 га.

Особлива увага в регіоні приділяється зниженню концентрацій викидів твердих частинок, аміаку, фенолу і формальдегіду, летких органічних сполук. Щорічно на підприємствах області з обігу виводяться близько 1 т озоноруйнуючих речовин. За останні п’ять років їх використання скоротилося практично на 80%.

Обсяг скорочених викидів забруднюючих речовин за минулий рік склав 594,43 т при завданні 500 т. Зниження забезпечено за рахунок модернізації, реконструкції, виведення з експлуатації або заміни застарілих виробництв, а також переоснащення і реконструкції пилогазоочисного обладнання. Такі роботи проведені майже на сімдесяти підприємствах області “, – зазначив заступник голови обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Михайло Маслобоєв.

Проблемою лишається автомобільний транспорт, на долю якого приходиться основа частина забруднення повітря. Кількість автомобілів постійно зростає. Поки область має намір придбати системи реєстрації трафіку транспортних засобів і датчиків якості повітря. 40 приладів планується встановити в Бересті і 10 – в Пинську.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *