Виставка ексклюзивного бурштину

ПроСВІТ, Новини
15/10/2020, Leave a comment

Комунальне підприємство “Волиньприродресурс” Волинської обласної ради розгорнуло в коридорах представницької влади виставку “сонячного каміння”. “Це ексклюзивні шматки бурштину, які видобуто зусиллями нашого підприємства”, — коментує подію в. о. директора КП “Волиньприродресурс” Анатолій Капустюк.

Упродовж місяця комунальне підприємство видобуло 1 тонну 84 кг бурштину і має намір продати його з аукціону, який відбудеться у відкритому режимі 16 жовтня 2020 року о 13:00.

Це буде прецедентна подія в історії України. Адже попередньо державні підприємства декларували про те, що видобувають 124 кг бурштину в рік! А ми за місяць маємо більше тонни. Ми хочемо бути серйозними гравцями на світовому ринку “сонячного каменю”, а в своїй країні довести, що бурштин можна і потрібно видобувати легально, адже це – доходи в бюджет і робочі місця”, — заявив Анатолій Капустюк.

Бурштин видобувається без шкоди для екології. Попередньо знімають родючий шар землі та видобувають каміння лише екскаваторним методом. Горезвісні помпи не застосовуються зовсім.

Наразі “Волиньприродресурс” має договір з ДП “Маневицький держлісгосп” про проведення рекультивації. На місці, де видобувають бурштин, ростиме ліс. Витрати за рекультиваційні роботи бере на себе комунальний “Волиньприродресурс”.

На видобуванні бурштину задіяли більше 60 людей. Анатолій Капустюк переконує, що коли буде підготовлений повний пакет документів на роботи на інших ділянках, то робочих рук потрібно буде значно більше.

Ми маємо бурштин досить високої якості. Ціна залежить від фракції. Скажімо, бурштин-сирець фракції 100-200 гр може коштувати 2 тис. доларів, а 50-100 гр —1600 доларів. У цілому за видобутий “сонячний камінь” ми очікуємо отримати понад 1 млн доларів”, — прогонозує в. о. керівника підприємства.

До слова, КП “Волиньприродресурс” видобуває не лише бурштин, а й торф.

На ділянці “Велике багно” видобули 42 тис. тон фрезерного торфу. Підприємство співпрацює з Маневицьким торфобрикетним заводом на умовах договорів. Весь брикет, який цьогоріч вироблятиметься на Волині – з торфу, який видобувається на ділянках, де має ліцензії “Волиньприродресурс”, — стверджує Анатолій Капустюк.

За матеріалом Волинська обласна рада

Залишити відповідь