Виходить нова “Справа”. І вона геть незвичайна

Зданий до друку новий номер білорусько-українського альманаху “Справа”. Готує його актив Товариства української літератури при Спілці білоруських письменників. Видання виходить шостий рік поспіль, тобто це вже шосте число альманаху.

На цей раз, правда, “Справа” присвячена молоді та зроблена для неї. Тож і матеріали тут відповідні: комікси, музика, поради та лайфхаки… Хоч світ потрохи переходить на електронні формати, редакція вірить, що дехто з юних читачів ще не проти погортати паперового часописа. До того ж, багато QR-кодів зроблять читання цікавішим.

Родзинка номера — молодіжна повість білоруського письменника з Івацевич Валерія Гапеєва. “Юзік та Олеся” — про сміливість, дорослішання, про почуття, що не має меж. Головні герої — Юзік з Мінська та Олеся з Києва, які знайомляться на відпочинку в Кримі. Куди приведе це знайомство, зможете дізнатися незабаром.

Більшість авторів цього номеру — з Берестейщини, і багато (“мніго”, як тут кажуть) матеріалів засновано на місцевих сюжетах. Новаторство номеру — оригінальні комікси про історію українців Берестейщини та Берестя.

Їнша родзинка — страшні історїї, записані молодим істориком Антоном Дацкевичем у селах Брестського району. Чорти, які переслідують жертву на мотоциклах, сюжет про померлу наречену, зловісні русалки… Така собі берестейська готика. А ілюстрації до неї створив молодий художник з Гомеля Філіп Кокоша (частина читачів знає його по коміксах у журналі “Наша гісторыя”).

Також всередині шукайте календар “Старе Берестя” на основі романтичної реконструкції молодого берестейського митця Павла Кискевича.

  • 3
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *