Вихід на плато і наближення до піку

ПроСВІТ, На здоров'я
28/11/2020, Leave a comment

Картина схожа на розмову альпіністів, небезпека висока і ціна у обох випадках людське життя.

Вчора у нас відбулося засідання міжрегіонального штабу з реагування на ситуацію з COVID-19, в якій взяв участь керівник штабу, губернатор Гродненської області Володимир Каранік. Ми обговорили ситуацію в стаціонарах, їх завантаженість, забезпечення киснем та інші питання. Найголовніше – спрогнозували протягом захворюваності на Берестейщині на перспективу. Швидше за все, за прогнозами, наступного тижня ми повинні вийти на плато“, – повідомив журналістам головний лікар Берестейської обласної клінічної лікарні Олександр Карпицький.

За його словами, прогноз робиться на підставі аналізу результатів обласних і республіканських графіків, а також підсумків першої хвилі пандемії. Тривалість плато в Берестейській області передбачається 4-5 тижнів. Регіон поки не досяг піку по захворюваності коронавирусной інфекцією.

Крім цього, були дані поради по лікуванню пацієнтів, в тому числі по їх кисневого ведення, більшого контролю за ними до етапу перекладу в реанімацію. Були поставлені завдання щодо ретельного вивчення анамнезу пацієнтів, які потребують підключення до апаратів ШВЛ: де вони перебували до стаціонару, в якому стані поступили, як проходило амбулаторне лікування, якщо воно було“, – додав головний лікар.

В обласній лікарні є півторамісячний запас засобів індивідуального захисту, антисептиків, дезрастворов. Для лікування важких хворих є 327 точок підключення киснюна сто більше, ніж в першу хвилю пандемії. Є також 48 апаратів штучної вентиляції легенів, 13 наркозно-дихальних апаратів. Стаціонарний кисневий концентратор закуплений за кошти обласного бюджету та працює в клініці з 2006 року. Його потужність – 480 куб.м кисню в хвилину, який виходить шляхом фільтрації атмосферного повітря. Поки цього достатньо для потреб установи. Як резерв іноді використовується привізною медичний кисень в балонах. Для пацієнтів з COVID-19 зарезервована третина ліжкового фонду лікарні.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь