Вміст кисню низький, вміст заліза високий

ПроСВІТ, На здоров'я
20/07/2021, Leave a comment

Інформацію про загибель риби поблизу села Голий Борок передали з обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. На місце події виїжджали представники природоохорони з Каменця і фахівці Берестейської обласної лабораторії аналітичного контролю в галузі охорони навколишнього середовища. У річці Лісна були взяті проби води. Джерел забруднення поверхневих вод не встановлено.

Масового мору риби поки нема. При комісійному обстеженні виявлено кілька загиблих особин, – розповів заступник голови Берестейського обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Сергій Шілінчук. – Ситуація на Лісній розвивалася протягом декількох тижнів. Ми її відстежували, кожні п’ять днів на кількох точках робили відбори води. Вміст кисню там вкрай низький, крім того, високий вміст заліза. Це проблемна заболочена ділянка в районі злиття Лівої і Правої Лісної, де регулярно затоплюється заплава. Зараз вона не затоплена, але рівень води достатньо високий, що викликає гниття рослинності при високих температурах“.

У Берестейській області в силу природних особливостей налічується близько 40 водойм, в яких можливі заморні явища влітку або взимку. “У першу чергу це пов’язано з погодно-кліматичними умовами: були дуже високі температури, в тому числі нічні. В області масового мору не було, але локально на деяких ділянках гинула риба. Якихось джерел забруднення не виявлено“, – пояснив Сергій Шілінчук.

Нагадаємо, поблизу Голого Борка в 2017 і 2016 роках мав місце замор риби.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь