Вода повернулась у меандри

Віктор Місіюк, На здоров'я
18/12/2020, Leave a comment

Прямі лінії не характерні для природи. Тим більше для лісових річок. Вони просто зобов’язані плутатися і петляти, утворюючи меандри і стариці, жити своїм життям в балансі і гармонії з навколишнім лісом. У XIX-XX ст. більшість річок Біловезькій пущі постраждали від меліорації і були частково або повністю каналізовані, перетворившись із лісових артерій в мережу осушувальних каналів. У зв’язку з цим і кліматичними змінами екосистеми Біловезькій пущі з кожним роком відчувають все більший недолік вологи.

2.jpg

Відновлення меандрирования малої річки Солом’янки в Національному парку «Біловезька пуща» – знаковий проект. У 2018 році з метою її ренатуралізації було побудовано 15 гребель, щоб перенаправити випрямлення річку в її колишні меандри.

3.jpg
Обстеження Солом’янки в грудні 2020 року показало, що греблі функціонують в проектному режимі, вода перенаправляється в старі меандри і затримується в заплаві. Кільком греблямпотрібен невеликий ремонт, який планується провести наступної весни силами Пружанського ПМС, національного парку і волонтерів.

4.jpg
Успішний досвід реконструкції русла ініціювати відновлення більших рік, в тому числі Наревки, наукове обгрунтування відновлення меандрирования якої недавно завершив Інститут експериментальної ботаніки НАН Білорусі. Роботи по відновленню гідрологічного режиму Біловезькій пущі проводяться з 2015 року.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь