Во Йордані (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура
13/01/2021, Leave a comment

Не встигли любителі доброї музики оговтатись од виходу концептуального відеокліпу “Літо“, як в Мінську знову на підставі берестейського матеріалу з’явилося кілька колядних проектів. Один з них – переспівана пинська колядка “Бігла Колядка”. Другий – пісня “Во Йордані” – щедрівка з Берестейщини у аутентичному виконанні, яку фольк-гурт “Астроўна” записав на території Білоруського державного музею народної архітектури та побуту.

Згадана щедрівка поширена в українському фольклорі, представлена в різних регіонах, чисельними варіантами. Має сучасні музичні обробки для сольного виконання, дуету, хору, вокально-інструментального ансамблю, гітари, рок-гурту. Текст пісні, очевидно, літературного походження представлений в характерному для фольклору вигляді. При порівнянні з іншими варіантами складається враження, що він є фрагментом більшого твору, а, навіть, складений з двох кусків. Зрештою виглядає він досить гармонійно, завершено.

Представлений варіант записано в селі Пескі Березовського району. Запис зроблено місцевою уродженкою, відомим етномузикологом Іриною Мазюк, яка надихнула ціле покоління любов’ю до традиційного фольклору.

Во Йордані тихая вода стояла
По той воді Панна Мария ходила
Походившы, Божого Сынка вродила
Народивши, в пєлюшечкі вповила
А вповівшы, золотим пасом пасала
І впасавши, в ясьолочкі вложила
А вложывшы, под небьоса колихала
Колишучы, по-анельску співала:
“Люлі-люлі, мой синочок єдини
Породила тебе в щаслівой години.

Залишити відповідь