Вперше за півроку побачили хлопця на кадрах тюремної камери (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, Новини
28/02/2021, Leave a comment
Батьки Олега Рубця не бачили його з дня затримання – 10 серпня.

Важко. Він наймолодший в сім’ї. Така обстановка … Постійно напружені. Всі думки: як у нього справи. Коло інтересів звузилося тільки до цієї теми – передачі, листи, – розповідає мачуха Тетяна, яка виховує хлопця з 9 років.

Вперше побачили сина через півроку на відео МВС

У мережі з’явилася новина, що вісімнадцятирічний хлопець оголосив голодування і потрапив в карцер. Щоб спростувати інформацію про голодування, МВС опублікувало відео, де Олег, перебуваючи в карцері, все-таки їсть. Батькам кинулося в очі, що син дуже схуд.

Ми поїхали в Барановичі 9 лютого, щоб відвезти Олегу передачу. Але нам сказали, що передачі не підходять – знаходиться в карцері. Йому дали 6 діб. Зв’язалися з адвокатом, щоб з’ясувати, в чому причина. Вона його відвідала. Олег вирішив оголосити голодування. І голодував п’ять днів. Робив це в знак протесту. Намагався розібратися, чому не доходять листи друзів. Йому не пояснили. І він, як зміг, вирішив боротися. Дисциплінарне покарання пов’язане з тим, що Олег не вчасно встав з ліжка, – передає слова адвоката Тетяна.

Нам побачень з ним не дають. Ця відеозйомка, яку надало МВС, наша перша можливість з 10 серпня побачити дитину.

Єдине, що пов’язує, – листи

Листи – поки єдиний спосіб спілкування для хлопця і його близьких. У сім’ї до серпня цього року ніхто в поштову скриньку особливо не заглядав. А тепер – перевірки і очікування.

Багато з друзів Олега до серпня цього року листи не писали зовсім. А тепер пишуть. Тільки користі від цього мало. Судячи з відповідей хлопця з ізолятору, багато йому не доходить.

Один друг часто-часто пише. Батько Олега навіть вклав його лист в своє. Але підтвердження, що отримав, не було, – розповідає Тетяна.

У Олега Рубця є профіль на сайті «Політв’язень – мій друг». 22 людини відзначили, що пишуть йому листи.

Олега затримали разом з його другом – Данилом Богнатом. Відсутність листів від близьких для нього теж болюча тема. Хлопець відправив мамі вірш. Данилу здається, що всі друзі від нього відвернулися, шкодує, що обрав не тих. Під записом з’являлися коментарі: я відправив, і я, і знаю, хто ще відправляв. Коментатори в мережі припускають, що це метод психологічного тиску.

Спілкування з сином тільки через адвоката

На наступний день після затримання з батьками Олега зв’язався адвокат. Єдина ниточка, яка пов’язує батьків і сина. Чи доходять листи, незрозуміло. Задати питання адвокату – єдиний спосіб дізнатися у хлопця, як він себе почуває. Батькам таке і в страшному сні не снилося.

У Олега астма, цікавимося у адвоката станом здоров’я. З першого дня ніколи не скаржиться. Намагався навіть нас трошки підбадьорити, щоб ми сильно не турбувалися. Завжди говорив, що все в порядку. Ніколи нічого не просив. Навпаки, щоб сильно не витрачалися, – згадує Тетяна.

Тепер інше життя

Ситуація з Олегом додала немислиму кількість тривоги в життя сім’ї. Розповіді про те, як били затриманих, відсутність спілкування, суворі покарання для людей в аналогічних справах, – все тримає близьких на нерві.

Про те, що трапилося сім’я особливо не розповідає, але ті, хто знають, підтримують.

Ніхто нас не засуджує, – зазначає Тетяна.

У Олега дві мами, батько, старший брат і молодша сестра.

Перші вибори. Перший день народження в ізоляторі

Олегу в минулому році виповнилося 18 років. Серпневі вибори президента для нього були першими. Хлопець так і не встиг поділитися з батьками, за кого віддав свій голос.

Вранці 10 серпня в родині відразу запідозрили недобре – Олег без попередження не прийшов додому. Подзвонила адвокат і повідомила, що він затриманий на 72 години. Батько пішов до міського відділу внутрішніх справ, але інформації не було. Ходив до Кірова, 53 кожен день. Просочувалися тільки мізерні повідомлення від родичів затриманих. Через три доби адвокат повідомила, що Олегу пред’явлено звинувачення за статтею 293 КК частина 2. Що це за стаття і яке покарання передбачено, батьки почали цікавитися в Інтернеті.

Розхвилювались – це не те слово. Злякалися, – згадує пережиті емоції Тетяна.

Батьки Олега з дня на день очікують, коли оголосять дату судового засідання. З серпня це буде перший шанс побачити сина своїми очима.

27 лютого у Олега день народження. Близькі вже готують для нього зворушливі привітання – племінниці щось намалюють, друзі відправлять листівки, в ізолятор відправлять передачу. День народження друга Олега Данила Богната вже відзначили 21 вересня. Приготували святковий торт з печива і згущеного молока.

Звичайне життя. Звичайний хлопець

Олег в 2020 році закінчив ліцей і вийшов на роботу. Влаштувався трактористом в ВАТ «Ставокське». 2 серпня у нього був перший робочий день. За словами мами, за цей короткий термін хлопець зумів добре себе зарекомендувати. Через тиждень Олега затримали.

Йому 18 років, планів було громаддя! Хотів вчитися далі. Хотів отримати ще одну категорію водійських прав. Самий вік, коли хочеться і всюди дороги відкриті.

Олег захоплювався футболом, був активним вболівальником клубу «Хвиля». У 2020 році Олег разом з другом відвідав всі ігри. Вдома залишився фірмовий шарф, який хлопець завжди брав із собою на ігри.

Як так сталося, що Олег виявився в числі тих, кого звинуватили в масових заворушеннях, батьки відповідь знайти не можуть.

Він у нас дуже добрий хлопець. І почуття справедливості у нього загострене. В цьому році вперше проголосував. Чому він увечері там опинився, ми не знаємо. Не змогли з ним поговорити. Зі слів свідків дізналися, що їх з Данилом Богнатом затримали, застосувавши фізичну силу, у кафе «Молоко».

Вірять у краще, не виключають найгірше

За інформацією центру «Весна» 9-10 серпня в Пинську були порушені кримінальні справи про масові заворушення мінімум на 13 осіб. Відзначається, що «в період часу з 20 години 9 серпня до 3 годин 10 серпня, перебуваючи на території міста Пинська, в тому числі поблизу адміністративної будівлі Пинського міськвиконкому, діючи умисно в групі з Романом Багновцем, Станіславом Михайловим, Артуром Халимончиком, В’ячеславом Рогащуком, Оленою Мовшук, Олегом Рубцем, Данилом Богнатом, Григорієм Гунько, В’ячеславом Шелеметом, Костянтином Широких, Сергієм Леженко, Андрієм Моцуком, Ігорем Солов’єм [13 осіб] і іншими невстановленими особами, брали участь в масових заворушеннях, що супроводжувалося погромами, знищенням майна, насильством над особистістю, виразилося в заподіянні тілесних ушкоджень і нанесенні побоїв співробітникам органів внутрішніх справ, тобто злочин, передбачений частиною 2 статті 293 Кримінального кодексу». Практично всіх згаданих взято під варту. Вони утримуються в Барановицькому ізоляторів. Дев’ять жителів Пинська визнані правозахисниками політичними в’язнями.

За матеріалом Медіа-Полісся

Залишити відповідь