Вручення Берестейської літературної премії ім’я Василя Дмитріюка

ПроСВІТ, Оголошення
07/02/2020, 1 Comment

В 2019 році Український науково-педагогічний союз “Берегиня” заснував Берестейську літературну премію. 

Премія вручається за ліпший літературний твір українською мовою на берестейську тематику. В назви номінацій організатори також внесли берестейський акцент, улюблений Лесею Українкою прикметник ліпше. Зрештою, згідно з професором Олександром Панамарьовим: “ліпший, ліпше – ніякі не діялектизми, про що свідчить наявність їх у лексикографічних працях”.

Нагорода носить ім’я Василя Дмитріюка – видатного політика (посла до сейму від Берестейської виборчої округи, першого секретаря Берестейського окружного комітету «СельСоюз»), громадського діяча (першого голови товариства «Просвіта на Поліссі»), лікаря (член Українського Лікарського Товариства Північної Америки), автора мемуарів «Дорогами війни і миру». 1 січня 2020 року виповнилось 130 років з дня  народження Василя Дмитріюка.

Літературна премія вручається в чотирьох номінаціях:

ліпша стаття;

популяризація художньої творчості;

ліпше наукове видання;

ліпший художній твір.

Нагородження переможців премії пройде 8 лютого 2019 року в історико-меморіальному музеї “Садиба Німцевичів” с.Скоки Берестейського району в момент підведення підсумків роботи секцій третьої міжнародної науково-практичної конференції «Берестейський мир в контексті історії і культури Східної Європи». Бажаючих стати свідками церемонії нагородження запрошують на 16:00 до музею “Садиба Німцевичів”. 

  • 32
    Поширили:

1 thought on “Вручення Берестейської літературної премії ім’я Василя Дмитріюка”

  1. Володимир В. Дмитріюк сказав:

    Привіт усім, хто отримав Берестейську Літературну Премію!
    Володимир Васильович Дмитріюк з родиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *