Всі вони жителі Пинська

Віктор Місіюк, Новини
02/02/2021, 1 Comment

До подій 9 та 10 серпня в Пинську особливе ставлення. Вони отримали  республіканський резонанс. За даними начальника управління Слідчого комітету по Берестейській області Дмитро Конопляник за ці дні тут постраждали більше 50 співробітників міліції. Учасники масових демонстрацій використали проти них тротуарну плитку, палиці, урни, арматуру і розпилювали сльозогінний газ.  В результаті були пошкоджені автотранспорт та інше майно Управління внутрішніх справ Берестейського облвиконкому. Також пошкодження отримала будівля Пінського райвиконкому, знищено і пошкоджено міське майно. Загальна сума завданої майнової шкоди склала понад 23 тисяч рублів.

Найбільш активні учасники масових заворушень затримано відразу після участі в них, – розповів Дмитро Конопляник. – Допитані обвинувачені, потерпілі і близько сотні свідків, проведено огляд місць подій, вилучених в ході нього предметів. Особлива увага приділялася вивченню відеозаписів, розміщених в інтернеті і в мобільних телефонах обвинувачених. Завдяки цьому детально встановлені дії кожного з фігурантів“.

Відносно 10 обвинувачених порушено кримінальніа справи за статтею участь у масових заворушеннях, що виразилося в безпосередньому скоєнні насильства над особистістю, погромів, знищення майна. Дев’ять обвинувачених взято під варту, ще один – під домашнім арештом. Всі вони жителі Пинська у віці від 18 до 44 років. П’ятеро раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за різні злочини.

На допитах обвинувачені по-різному пояснили участь в масових заворушеннях. Хтось піддався закликам в Telegram-каналах. Інші прийшли на акцію протесту з цікавості, а кидати різні предмети в правоохоронців стали під впливом натовпу.

За матеріалом БелТА

1 thought on “Всі вони жителі Пинська”

Залишити відповідь