Вчені: Через 20 років в Бересті зими не буде зовсім

У мережі з’явилася аналітична записка «Агрокліматичне зонування території Білорусі з урахуванням зміни клімату» Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища. Деякі містяться в ній прогнози просто приголомшують.

Документ підготовлений в рамках розробки національної стратегії адаптації сільського господарства до зміни клімату в Республіці Білорусь. Він містить карту уразливості грунтів до засух і посушливим явищам, а також дані про вплив клімату на кожну з областей.

Аналіз даних показує, що в країні суттєво збільшується теплий період, коли температура повітря вище або дорівнює нулю. Тривалість цього періоду до 2041-2060 рр. в середньому зросте на 35 днів і буде коливатися від 280 до 310 днів.

А в районі Берестя середня тривалість теплого періоду з сумою температур> = 0 ° С складе 365 днів, тобто зими не буде зовсім.

 
Навесні і влітку кількість опадів практично не зміниться, але вологість влітку буде зменшуватися за рахунок підвищення температури повітря.

Вчені вважають, що забезпечення теплом вегетаційного періоду буде зростати, а в літній період, внаслідок високих температур і нестачі вологи, площа посушливих територій збільшиться, що призведе до змін в технології вирощування ряду культур.

На малюнку показані кордони нових агрокліматичних областей, які сформуються в результаті потепління 2030 року і до 2050 р Так, колишня Центральна агрокліматичні область, яка поки що існує, до 2030 року фактично розпадеться, а її місце займе колишня Південна область. При цьому практично на всій території Білорусі з’явиться можливість вирощування кукурудзи на зерно та соняшнику. Нова агрокліматичні область просунеться на північ і займе місце Південної, а на півдні країни з’являться ще більш теплі агрокліматичні області з сумами температур вище 2800 ° С.

Криниця: НН

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *