Відновлено військове похованнях

ПроСВІТ, Новини
21/10/2020, Leave a comment
16 жовтня з села Ковнятин Пинського району в ліс біля 4-го шлюзу Огинського каналу на південь від села Соколівка доставили 7 надгробних плит. За епітафами та архівними даними видно, що бетонні надгробники належали воїнам 267-го запасного піхотного полку, а місцем їх початкового розміщення було – кладовище в сучасному лісі. З жовтня 1915 по січень 1918 року тут находились тилові позиції 267-го запасного піхотного полку 81-ї запасної дивізії Кайзерської армії. Німці побудували табір в лісі, поселення під назвою Гротебург. Сюди підвели залізничну гілку, облаштували військове містечко з лазаретом, лісопилкою, ванною, майстернею та іншими господарськими будівлями. Неподалік знаходився цвинтар, де, згідно з звичною практикою тієї війни, поховали солдат обох армій.
Першим документи про згадане поховання на Пинщину передав дослідник Першої світової війни Володимир Богданов з Мінська. Учасники історично-патріотичного клубу “Пошук” виявили покинуте і майже повністю зруйноване поховання німецьких та російських солдат. Місцева влада, після вивчення інформації та ситуації на місці, вирішила відновити військове кладовище. Допомогли місцеве господарство “Логішин”, лісове господарство. На вершині пагорба встановили металевий хрест. При проведенні робіт знайшли камінь з написом “Getreu bis in den Tod” (“Вірні до смерті”). Валун був зображений старих фото кладовища. Його очистили і поклали в центр.
Школярі з Логішина разом з вчителями, директором, головою селищної ради, співробітниками районного виконавчого комітету та членами клубу “Пошук” упорядкували військове поховання. Плити поклали біля меморіального каменю та хреста, поблизу встановлені інформаційні таблички. Пинські прикордонники виставили на місці поховання почесну варту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *