Відстріл зубрів хочуть спростити

ПроСВІТ, На здоров'я
16/10/2020, 1 Comment

Міністерство природних ресурсів і навколишнього середовища підготувало проект постанови кабміну, яким затверджуються правила охорони та раціонального використання зубрів.

Одна з головних позицій нового проекту – вилучення зубрів з природи, відстріл.

Документом пропонується ввести поняття «власника зубрів» і «власників мікропопуляціі зубрів». Також уточнюється і переглядається перелік критеріїв, за якими тварин відносять до резервного генофонду.

Зокрема, до нього будуть потрапляти зубри будь-якої статі і віку в мікропопуляцій, чисельність яких перевищує 350 особин, зубри, що знаходяться на території ферм або силосних буртів, що проявляють агресивність по відношенню до людей і домашніх тварин.

У мікропопуляцій зубра, чисельність яких перевищує 350 особин, з метою оптимізації їх статево-вікової структури автори вважають за потрібне проведення вилучення зубра відповідно до планів дій по збереженню та раціональному використанню зубрів.

Проектом пропонується надати право власникам мисливських вольєрів розміщати і розводити зубрів резервного генофонду в неволі, в тому числі використовувати шляхом проведення вольєрного полювання на нього. Вилучення таких тварин буде проводитися за рішенням власника вольєра.

Автори вважають, що це дозволить забезпечити збереження основного генофонду тварин, який представляє селекційну цінність, значиму для підтримки білоруської популяції зубра, і володіє високими фізичними кондиціями.

Громадське обговорення  проходитиме на Правовому форумі з 15 по 25 жовтня.

За матеріалом Зелений портал

1 thought on “Відстріл зубрів хочуть спростити”

Залишити відповідь