В Берестейський області збудують три десятка нових ферм

ПроСВІТ, Новини
13/07/2021, 2 коментарі

Перший заступник голови Комітету з сільського господарства і продовольства Берестського облвиконкому Сергій Буткевич повідовив про те, що в 2021 році буде введено в дію 29 нових молочно-товарних ферм:

– У будівництво цих об’єктів буде інвестовано близько 170 мільйонів рублів. 

Сучасні молочно-товарні ферми і комплекси вже заробили в Каменецькому, Пинском та інших районах Берестейської області. На початку липня у Пинському ВАТ “Лопатин” з’явився новий молочно-товарний комплекс “Колби”, розрахований на 720 голів дійного стада. Там створені комфортні умови утримання корів з можливістю диференційованого годування і застосування нової технології з управління стадом. Вартість будівництва склала близько 6,5 мільйона рублів. Комплекс побудований за рахунок власних коштів господарства з залученням банківських ресурсів. З його введенням в експлуатацію з’явилося 17 нових робочих місць. 

Перевод молочної галузі на сучасні технології дає свій результат. За перше півріччя в валовому виробництві молока додали всі 16 районів. В області вона зросла на 2,8 відсотка до аналогічного періоду минулого року. Тоді, нагадаємо, в регіоні теж отримали солідну надбавку в 7,5 відсотка, продовживши динаміку попереднього сезону. За підсумками 2020 року Берестейська область першою в країні і вперше в своїй історії досягла продуктивності дійного стада в 6453 кілограма. У нинішньому році має всі шанси вийти на рубіж в 6,7 тисячі кілограмів. За 6 місяців середній удій від корови склав 3323 кілограми – плюс 71 кілограм на першу половину минулого сезону. 

В сільгосппідприємствах Берестейщини традиційно найвища в республіці товарність молока – 91,6 відсотка. У Березівському, Дорогичинському і Пинскому районах цей показник за півріччя склав відповідно 93,2, 92,5 і 92,4 відсотка. Сортом “екстра”, який переробники приймають за найвищою ціною, реалізовано 76 відсотків продукту проти 74 в минулому році. 

Спекотне літо змушує тваринників працювати в екстремальних умовах, коригувати графіки роботи, раціони, враховувати безліч інших нюансів, щоб нарощувати виробництво продукції. Професіоналізм і майстерність технологів в цій ситуації виходять на перший план. 

За матеріалом СБ

2 thoughts on “В Берестейський області збудують три десятка нових ферм”

Залишити відповідь