В дубі знайшли золоту чашу

ПроСВІТ, Новини
31/08/2020, Leave a comment

Автор багатьох книг, член двох Національних спілок – журналістів та краєзнавців Анатолій Семенюк поділився з читачами “Вісті Ковельщини” дивиною, яка сталась нещодавно у селі Гулівка Ковельського району.

Про неймовірну знахідку розповів настоятель Свято-Покровського храму в селі Поворськ, отець Дмитро Андрухів.

Будуємо церкву у селі Гулівці. І неподалік храму від удару блискавки дуб старезний розколовся, а там – чаша золота, кубик воску і антимікс. Погляньте, яка гарна чаша. Мощі з антимікса у нас залишилися, а основу ми передали в єпархіальну скарбницю дорогоцінних речей на збереження. Хто заховав під час війни, невідомо, але відкрився скарб нам невипадково – мовив священик.

Настоятель храму отець Дмитро Андрухів є депутатом Ковельської районної ради кількох скликань поспіль, очолює Свято-Покровську парафію 20 років.

Наша церква древня, має більше, як 150 літ. Перша згадка сягає 1853 року. Тоді зусиллями і коштами громади та священика Михайла Теодоровича і була побудована вона – каже він.

Пережив храм дві світових війни, але не витримав комуно-атеїстичної навали і був зруйнований у 1964 році. На місці старої церкви 8 травня 2003 року було закладено і освячено наріжний камінь майбутньої святині. У рекордний термін, менше, ніж за 2 роки, нова ошатна будівля була споруджена і освячена 18 вересня 2005 року, прийнявши у своє лоно перших вірних.

Залишити відповідь