В Каменюках обсудили проблеми білорусько-українського кордону

23 жовтня в Каменюках відбулася робоча зустріч головних прикордонних уповноважених України та Республіки Білорусь.

Делегації прикордонних відомств обговорили підсумки охорони спільного ділянки державного кордону за 9 місяців 2018 року. Відзначені спроби незаконного переміщення товарно матеріальних цінностей, порушення кордону з метою незаконної міграції і сезонного збору дикоросів. Попри попередню заяву Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенко, сторони констатували відсутність виявлених прикордонними відомствами організованих каналів контрабанди зброї, боєприпасів, вибухових та інших небезпечних речовин на спільно охороняється ділянці кордону. Разом з тим, з огляду на потенційні загрози делегації домовилися продовжувати координацію дій по припиненню цих видів загроз. “Нам, при співробітництві наших українських колег, вдалося не допустити появи каналів організованих кримінальних поставок зброї через кордон. Однак ситуація залишається потенційно небезпечною, тому робота в цьому напрямку буде продовжена. До того ж, ми регулярно стикаємося з випадками, коли громадяни намагаються провезти зброю з України в Білорусь в своїх автомобілях , або в особистих речах, тому розслаблятися прикордонникам не доводиться“, – заявив офіційний представник Державного прикордонного комітету Антон Бичковський.

Позитивну оцінку отримало стан взаємодії на рівні прикордонних уповноважених, що дозволило в поточному році своєчасно врегулювати усі питання, що виникають на державному кордоні. 

Учасники зустрічі обговорили питання забезпечення безпеки на ділянці кордону, схильному до радіаційного забруднення та залучення міжнародної технічної допомоги, спрямованої на облаштування українсько-білоруського кордону. 

Голови прикордонних відомств затвердили алгоритм проведення спільного розслідування прикордонних інцидентів, а також прийняли рішення продовжити практику проведення спільних прикордонних операцій.

За підсумками зустрічі Анатолій Лаппо і Петро Цигикал висловили спільну думку, що заходи, що вживаються щодо забезпечення прикордонної безпеки та охорони державного кордону дозволили на належному рівні забезпечити правопорядок на спільній ділянці.

За матеріалом Держприкордонкомітету Білорусі

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *