В каплиці Орішків ведуться протиаварійні роботи

ПроСВІТ, Новини
18/11/2019, Leave a comment

В селі Закозель Дорогичинського району почалися протиаварійні роботи в капличці-усипальниці роду Оріешків

Неоготична каплиця є історико-культурною цінністю II категорії, це частина садибно-паркового ансамблю XIX століття. Об’єкт знаходиться в аварійному стані. Щоб прийняти першочергові заходи щодо його збереження, Берестейський облвиконком прийняв рішення про виділення понад 50 тисяч рублів коштів, зароблених регіоном під час суботника.

У вересні-жовтні виконані роботи по очищенню зводу даху. Зараз розглядається питання про її тимчасове накриття, щоб не допустити потрапляння опадів всередину будівлі. Дорогичинський райвиконк вишукує можливості для залучення коштів. Планується надання спонсорської допомоги одного з польських фондів: ведемо переговори з приводу отримання грошей, виготовлення проектної документації “, – зазначила начальник відділу ідеологічної роботи, культури і у справах молоді райвиконкому Інна Проневич.

Намічені роботи, які виконують фахівці брестського філії ВАТ “Белреставрація”, дозволять не допустити подальшого руйнування покрівлі унікальної пам’ятки. Каплицю-усипальницю побудували в 1839-1949 роках. В її склепі були поховані кілька представників роду Орішко, останки яких виявили під час археологічних розкопок в 2009 році. Тоді ж були знайдені деталі інтер’єру, дерев’яні та гіпсові статуї, бронзове лиття, фрагмент слуцького пояса та інші артефакти.Каплиця-усипальниця в Закозеле

“Це одна з найстаріших будівель в стилі неоготики в республіці, в цьому році каплиці виповнилося 150 років. Люди, що приїжджають сюди дивуються з того, яким чудовим був об’єкт. На жаль, деякі його елементи втрачені. Проте ми активно працюємо з архівами, шукаємо відомості про первісному вигляді каплиці. Якщо в майбутньому нам вдасться її відновити, вона стане перлиною Білорусі “, – каже пані Ірина.

За матеріалом БелТА

  • 3
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *