В Ковелі з’явилась вулиця Волинських святих

Намісник Вербського монастиря Різдва Іоанна Предтечі архімандрит Варлаам (Бойчук) виступив з інціативою найменування однієї з вулиць Ковеля на честь Волинських святих. Кілька років питання не змогли позитивно вирішити депутати міста, однак ініціативу перехопила Ковельська районна рада.

Роз’яснювальною роботою зайнявся Валерій Анатолійович Кантерук. До пропозиції свідомо і відповідально поставився вже нині покійний Дубівський сільський голова Безека Павло Вікторович та його наступник Роман Володимирович Троцюк. В результаті одну з вулиць на межі Ковеля та села Дубове названо честь Волинських святих. Саме тут зараз ведеться активне будівництво приватних будинків ковельчанами. 19 січня архімандрит Варлаам у супроводі Дубівського сільського голови та місцевих мешканців пройшов з молитвою вулицею Волинських святих та окропив святою водою житлові будинки. 

33 подвижник благочестя, які просіяли на Волині і прославлені у лику святих вшановують 23 жовтня. Серед них: рівноапостольні Кирил і Мефодій, княгиня Ольга і князь Володимир, святителі Стефан, єпископ Володимирський, митрополити Київські Фотій, Петро, Феогност і Кипріан, Нифонт Новгородський, Інокентій Іркутський, преподобномученик Макарій Овруцький, преподобні Іов та Мефодій Почаївські, Микола-Святоша, князь Луцький, Феодор, князь Острозький, Нестор Літописець, Варлаам, ігумен Києво-Печерський, Олег, князь Брянський, Афанасій Берестейський, благовірні князі Андрій Боголюбський, Ярополк і Мстислав Володимирські, праведна діва Юліанія Ольшанська, святитель Арсеній (Мацієвич), митрополит Ростовський, і преподобний Амфілохій Почаївський. Складено й молитву собору волинських угодників:

Усі святі Волинської країни
(а край – з Почаєва ген за Берестя)!
Ви се життя, ба навіть до загину,
зразком були і віри, й доброчестя.
За люд просили в Господа уклінно
в лиху добу ворожого нашестя,
як нас гнобили всі навпереміну
разом із легіоном лютих бестій.
І нині, в цю епоху швидкозмінну,
ви вірні нам заступники з Небесся.
Прохаєм вас – завсіди й цеї днини,
на цих часів шаленім перехресті:
ведіте в Небо і свою Волинь,
Русь-Україну, всенький світ. Амінь!

За матеріалом Володимиро-Волинської єпархії

  • 4
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *