В лісі під Пинськом проходили навчання “Оборони”

Віктор Місіюк, Культура
17/08/2019, Leave a comment

В 2005 році в часописі “Glaukopis” опубліковано інформацію про події 80-річної давнини.

Як виникає з тексту звіту Народного комісара внутрішніх справ БРСР Лаврентія Цанави, влітку 1939 року в лісі села Іваники під Пинськом були проведен таємні військові курси. Ініціатором проведення була боївка “Хагана” (Haganah, івр.ההגנה‎  – Оборона), яка діяла в рамах молодіжного сіоністського товариства Бейтар. Керював нею, за даними наркома, Юден Рубах.

 

Усього в курсах брали участь 25 найбільш довірених членів “Бейтар” з усієї країни. Очевидно, які і у випадку з навчанням в лісі під Трохимбродом, мова йде про військових комендантів. Від пинської організації ревізіоністів в курсах брали участь Янкель Кнувович, Юдель Юдек, Авухан Глеберман. Серед іншого курсанти вивчали вибухові речовини, виготовлення боєприпасів.

Чи могла невелика група молоді напередодні Другої світової війни рішуче змінити долю своїх земляків? Питання риторичне, але, напевно, пам’ять про них варта увіковічення. Через 10 років після навчань під Пинськом нова держава Ізраїль була прийнята членом ООН і витримала випробування у першому в своїй новітій історії військовому конфлікті.

 

 

Відразу після заснування Ізраїлю Хагана була передана Збройним силам країни, стала їх основою. Символ організації є емблемою сил оборони держави. В Тель-Авіві існує музей Хагани.
 

  • 7
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *