В місті атомників лікарі залишились без заробітної плати

Віктор Місіюк, На здоров'я
27/06/2020, Leave a comment

Першу попереджувальну акцію протесту медичних працівників державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №3 МОЗ України» провели 26 червня 2020 року, біля будівлі Вараської міської ради.

Медики вимагають негайної виплати заробітної плати та невідкладного вирішення проблеми подальшого фінансування. У Вараші 497 медичних працівників єдиного у Вараській територіальній громаді медичного закладу через відсутність фінансування не отримали заробітних плат. За останні 4 місяці уже звільнилося біля 40-47 працівників.

У разі ж, якщо Уряд України не зверне увагу на проблеми медиків міста-супутника Рівненської АЕС – лікарі обіцяють вдатися до кардинальніших методів, аж до голодування та припинення надання медичної допомоги.

На державному рівні процес передачі із державної власності у комунальну завершився. Щоб спеціалізована медико-санітарна частина № 3 могла контрактуватися із Національної служби здоров’я України, їй потрібно змінити статус з комунального закладу на комунальне підприємство, підключитися до електронної системи охорони здоров’я, отримати ліцензію на медичну практику і тоді розпочати процес контрактування. А доти фінансування здійснюється за рахунок місцевого бюджету.

До завершення процесу передачі державного закладу «Спеціалізованої медико-санітарної частини №3 МОЗ України» в комунальну власність у 2020 році необхідно понад 30 мільйонів гривень – з початку року ми виділяли кошти на утримання державного закладу з міського бюджету, але на сьогодні в бюджеті міста таких коштів вже немає.

Нагадаємо, у Вараші погіршилась епідеміологічна ситуація в зв’язку із поширенням пандемії COVID-10. Недостатні заходи з боку місцевого самоурядування змусили звернути увагу на його рішення обласної держадміністрації.

 

За матеріалом Рівненські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *