В основі всього слов’янського. – В Варшаві представили фотовиставку уродженки Столина

ПроСВІТ, На здоров'я
13/10/2019, Leave a comment

У Варшаві пройшла презентація фотовиставки Вікторії Лешкевич «Полісся». Фотовиставка – це дипломна робота виконана в рамках навчання на Факультеті журналістики Варшавського університету. Керівником диплома був викладач Варшавського університету Войцех Стернак.

Диплом Вікторії Лешкевич відрізняє транскордонність виставки, втім, це випливає з назви. Фотовиставка присвячена Поліссю, регіону надзвичайно унікальному. Незважаючи на те, що Полісся заходиться на території трьох різних країн: України, Польщі та Білорусі, воно має такі характерні риси, що дивлячись на фото неможливо зрозуміти в якій державі вони були зроблені – всі фото поліські.

Виставка Вікторії прекрасно показує штучність всіх кордонів. Культури і взаємини різних культур створюють звичайні люди, а кордони це штучне створення, придумане політиками. На жаль, межі нас ділять, а не об’єднують. 

Один з праісторичних слов’янських міфів стверджує, що саме Полісся – це колиска слов’янської цивілізації. Саме з цієї колиски праслов’янські народи почали поширюватися на північ, південь, захід і схід. Це також додаткова вартість даної фотовиставки, ми бачимо прояви тієї культури, яка лежить в основі всього слов’янського.

Фотохудожниця поділилася власним баченням колишнього «Море Геродота». Автор вернісажу розповіла про те, як виникла фотовиставка:

Виставка близька мені по духу, я поліщучка, зі Столина. Подорожувала по Поліссю і робила фото. Мені здається, що Полісся не можна ділити. Полісся – це одна країна, яка знаходиться відразу в трьох державах. (…)

Моє улюблене, це знімок з хлопчиком, який сидить на березі річки. Коли я підходила до берега, всі діти втекли, так як починалася злива. Той маленький залишився, немов спеціально, щоб я зробила його фотографію. Мені задається, що он той момент дуже характерний і специфічний. Хіба це моя улюблена фотографія.

За матеріалом Польське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *