В прикордонних районах можуть запровадити надзвичайний стан (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
15/11/2021, Leave a comment

14 листопада в приміщенні Волинської облдержадміністрації відбулася міжвідомча нарада під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данілова.

На нараду прибули керівники міністерств і відомств, правоохоронних органів і військових формувань, голови Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської та Чернігівської обласних державних адміністрацій. Під час наради обговорювали питання безпеки кордону.

За словами секретаря РНБО, під час закритої наради силовики серед іншого розглядали варіанти дій у разі можливого масового прориву українського кордону з боку Республіки Білорусь.

«Серед мігрантів, які можуть опинитися на території України, можуть виявитися зовсім не мігранти. А особи, перебування яких на території України вкрай небажане, зважаючи на мету їхньої діяльності», – зазначив Олексій Данілов.

Жителі прикордонних регіонів можуть стикнутися із посиленою перевіркою з боку правоохоронних органів. Глави силових структур закликали громадян поставитися до цього з розумінням.

Олексій Данілов запевнив, що з громадянами Білорусі, які хочуть прибути на територію України у законний спосіб, як і раніше, будуть співпрацювати.

«Пропрацьовані різні сценарії дій. Включно з тим, щоб запровадити надзвичайний стан у прикордонних областях», – додав глава Міністерства внутрішніх справ Денис Монастирський.

Застосовувати зброю українські прикордонники стосовно мігрантів не будуть, за винятком випадків, коли існуватиме реальна загроза життю та здоров’ю військовослужбовців.

Для посилення кордонів до прикордонних областей України стягнуть додаткові сили прикордонників. Однак, як зазначив Денис Монастирський, до цього не залучатимуть військових зі Сходу та Півдня України.

Залишити відповідь