В пущі почався облік рудого пильщика

Віктор Місіюк, На здоров'я
23/08/2020, Leave a comment

З 20 серпня в Національному парку «Біловезька пуща» починався облік рудого соснового пильщика. Мережа феромонного моніторингу складається з 25 пасток трикутного типу, в яких розміщений феромонний препарат «Неодіпвабол». 

Рудий сосновий пильщик (Neodiprion sertifer) є шкідником хвойних порід, пошкоджує переважно сосну звичайну, іноді Банкса і веймутову. Найбільших збитків завдає культурам до 30-річного віку. Поширений у всіх областях в місцях зростання сосни.

У самця тіло струнке (6-8 мм), в основному чорне, блискуче, верхня сторона грудей, а також ноги іноді червонуваті. Вусики перисті, великі, чорні. Самка (7-9 мм) червонувато-руда, голова темніша, вусики члениковиє дрібно-пилчасті, темніше тіла, крила жовтуваті, яйцеклад рудий, короткий.

Яйця самка викладає в надрізах уздовж бічних країв хвоїнок поздовжніми рядами. Плодючість однієї самки доходить до 280 яєць. Зимують яйця, витримуючи морози до -40 0 С.

Личинки з’являються в травні-червні, харчуються хвоєю, а з кінця червня починають спускатися з дерев в підстилку на глибину 1-4 см, де в коконі вони проходять 3 стадії розвитку, після чого в кінці серпня – початку вересня вилітає доросла комаха.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь