В пущі створюють інтерактивну карту бобрових поселень

ПроСВІТ, Новини
25/11/2020, Leave a comment

Ківерцівський Національний природний парк «Цуманська пуща» розпочав проведення обліку бобра європейського задля визначення реальної його чисельності, стану популяції та встановлення місць розташування його поселень у водно-болотних угіддях парку. Бобри – важлива та необхідна складова водних екосистем. Вони є справжніми екосистемними інженерами і від їх діяльності залежать багато інших видів. Волонтерів, які бажаючих взяти в обліку запросили до співпраці:

Надсилайте фото бобрових загат, нір, сліди «будівельної діяльності» – обгризених стовбурів дерев на нашу електронну пошту eco.kivertsi.npp@gmail.com

При нагоді вказуйте геолокацію або точний опис місце перебування. Це допоможе точніше встановити географію поширення цих тварин на нашій місцевості. 

Виявлення та підрахунок бобрових поселень здійснюється шляхом пішого обстеження берегів водойм і базується на врахуванні наявних ознак діяльності звірів:

  • свіжоповалені дерева, кущі, їх пеньки різної величини;
  • вилази та стежки, що ведуть до кормових ділянок бобрів;
  • сліди поглиблення каналів, підновлення (гілками, листям, корінням водно-бологних рослин, мулом і т. ін.) хаток, півхаток, запруд;
  • запаси корму в вигляді купи заготовленого гілля поблизу зимового помешкання бобрів“.

За результатами обліку буде створена інтерактивна мапа місць розташування поселень бобра.

За матеріалом НПП “Цуманська пуща”

Залишити відповідь