В розпал передплатної компанії читачів закликали анулювати передплати

Віктор Місіюк, Новини
19/12/2020, Leave a comment

Любі друзі! Шановні передплатники! Звертаюся до вас з дуже дивною для головного редактора друкованого засобу масової інформації проханням. Але ситуація змушує. А прохання така: чи не підписуйтесь на «Берестейську газету» на перше півріччя 2021 року. Якщо вже підписалися – анулюйте, будь ласка, підписку в самий найближчий час. Будемо дуже вдячні вам за це,” – так починається звернення керівника журналістського колективу “Берестейської газети”. За вісімнадцять років існування з такою ситуацією газети зіткнулась вперше. 

Повертаючись до дня сьогоднішнього, хочу сказати, що наші сумніви з приводу можливості виконання наших договірних зобов’язань перед «Білпошта» обгрунтовані незалежними від нас обставинами. Ми вже писали , що з січня не зможемо друкувати газету в «Берестейській друкарні». Її керівництво вирішило не продовжувати договір з «БГ». У всякому разі, офіційна версія така,” – пояснив своє прохання Віктор Марчук.

Для пересічного читача ситуація дещо незрозуміла. Тому головний редактор вирішив більш детально описати ситуацію.

Справа в тому, що друк газет в Білорусі – це особлива прерогатива. Власне, держмонополія. Ліцензії на надання таких послуг мають державні друкарні. За вкрай рідкісним винятком. А, як показує ситуація з «БГ» та низкою інших друкованих видань, в цій сфері закони економіки, ринку, та й просто здоровий глузд не завжди працюють належним чином. Такі особливості нинішніх білоруських реалій.

Нагадаю: Берестейська друкарня в односторонньому порядку змінила час друку тиражу «БГ», перемістивши його початок з 9 ранку на 15.00 годин дня. А за договором з «Білпошта» тираж видання повинен бути зданий в ділянку по обробці та обміну пошти по четвергах не пізніше 15.00. Звідти газети йдуть в тому числі і передплатникам. Але як ми можемо здати тираж газети в ділянку в обумовлений у договорі час, якщо черговий номер о 15.00 тільки починають друкувати в друкарні?” – друкувати не відмовились, але поставили у безвихідну ситуацію.

“Берестейська газета” неодинока. Подібні випадки практикуються.

Ми не впевнені, що зможемо забезпечити виконання умов, прописаних у договорі з «Білпошта». А значить, є реальна загроза застосування щодо редакції «БГ» фінансових санкцій, розірвання договору і найнеприємніше – невиконання зобов’язань перед вами, шановні передплатники. У такій капкан вже потрапила «Народна Воля»,” – зрештою в інформаційну добу це цілком не означає ліквідацію видання.

Гірше було  б якби газета розорилась через штрафи.

Ми, напевно, втратимо частину своєї читацької аудиторії, а з нею – частину доходів. Але було б ще гірше, якби ми, з незалежних від нас причин, не виконали зобов’язання перед вами, дорогі наші передплатники,” – додає Віктор Марчук.

Ситуація непокоїть, але редакція вже шукає варіанти компенсувати втрату можливості доставки додому, хоча можливість придбати її в кіосках та магазинах лишається.

Благо в XXI столітті є досить великі вибір можливостей для доступу до інформації. У їх числі – підписка на електронну ПДФ-версію «БГ». Поки ж не Північна Корея. Хоча, схоже, рухаємося до того“. За останній час кілька великих комерційних видань через освітлення післявиборчих подій зіткнулись з проблемами щодо подальшої діяльності.

За матеріалом Берестейська газета

Залишити відповідь