В три рази зменшилася кількість лісових пожеж

ПроСВІТ, На здоров'я
20/10/2021, Leave a comment

У Берестейський області в цьому році зареєстрували 113 лісових пожеж на площі 167,5 га. За такий же період в 2020-м сталося 359 пожеж на 2351,6 га. “В основному зниження пов’язане з погодними умовами. Але лісова охорона не стоїть на місці, розвивається і набуває нову техніку. Наприклад, в цьому році наші лісгоспи придбали 14 пожежних автомобілів і один ЗКТ (цистерну)“, – повідомив заступник керівника з ідеологічної роботи Берестейського державного виробничого лісогосподарського об’єднання Ілля Шпак.

Фахівцям допомагають стежити за обстановкою в лісах відеокамери, встановлені на щоглах. Дев’ять камер в минулому році придбали Берестейський, Ляховицький, Телеханський і Поліський лісгоспи. Тепер вся територія лісового фонду Берестейської області покрита відеоспостереженням. Всього працюють 122 камери.

Барановичский лісгосп цього року встановив дві . У минулому році камерами, що працюють по автоматизованій системі, яка самостійно розпізнає місця загорянь, обзавівся Поліський лісгосп. “У Берестейській області це один з найскладніших лісгоспів з точки зору пожежонебезпеки. Там знаходяться Ольманські болота, місцевість важкодоступна. Якщо загоряння вчасно не помітити, вогонь може пройти по великій площі. Наприклад, в минулому році в Поліському лісгоспі було 20 пожеж на 133, 6 га, а в цьому – 8 пожеж на 6,5 га“, – підкреслив Ілля Шпак.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь