В Україні створюють басейнову раду Прип’яті

Річка Прип’ять є транскордонною річкою Білорусі і України, і її проблемні питання спільно вирішуються українськими та білоруськими водниками. 

В червні поточного року в Республіці Білорусь утворено басейнову раду, основною метою діяльності якої є проведення консультацій та підготовка рекомендацій для прийняття управлінських рішень, що стосуються басейну Прип’яті. Ці напрацювання мають враховуватися при розробці планів управління річковим басейном. 

26 жовтня 2018 року в м. Новоград-Волинський, Житомирська область відбудуться збори заінтересованих сторін щодо утворення в Україні басейнової ради річки Прип’ять. 

До складу басейнової ради подали заявки 50 водокористувачів, представників аграрного бізнесу, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органів влади та інші зацікавлені особи. 

Під час заходу відбудеться:

📌 формування складу басейнової ради річки Прип’ять;
📌 розгляд проекту Положення про басейнову раду річки Прип’ять;
📌обрання голови басейнової ради та його заступника;
📌утворення секретаріату басейнової ради.

Найближчим часом українська та білоруська басейнові ради будуть спільно напрацьовувати шляхи досягнення доброго стану вод річки Прип’ять. Басейнове управління водних ресурсів річки Прип’ять здійснюватиме басейнова рада. Рада буде узгоджувати шляхи вирішення екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин. 

Нагадаємо, недавно була створена польсько-українська басейнова рада ріки Буг. Партнери чекають, що до них приєднається також білоруський бік. 

За матеріалом Державного агентства водних ресурсів України, 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *